субота, 20 жовтня 2012 14:53

Тварини-альбіноси багато їдять

"Любителі екзотичних тварин часто просять показати їм тварин-альбіносів, - розповідає консультант столичного "Джунглі Парку" Володимир Назарко, 22 роки, - Альбінізм — це вроджена вада, коли в організмі немає гену кольорового пігменту шкіри, волосся, очей і шерсті. Людям такі тварини дуже подобаються, але біле тіло за законами природи — це не перевага, а недолік."

Тварини-альбіноси мають слабший імунітет, ніж звичайні. Тому часто хворіють, найчастіше — на застуду. Через бліду шкіру самці не можуть привернути увагу самиці, щоб розмножуватися. Тому потомство виводять рідко.

"У тварин-альбіносів також погіршується слух і зір. У нашому "Джунглі Парку" живе альбінос тигрового пітона. Тіло у нього світло-жовте замість коричневого. Дуже дбайливо до нього ставимося, тому практично не хворіє. Стежимо, щоб температура повітря у тераріумі не падала нижче 25-28 градусів. Але в цілому тримаємо в тих же умовах, що й інших тварин."

Каже, тигровий пітон — дуже крупна, але не отруйна змія. Виростає до 8 метрів у довжину. Такі змії поширені у Шрі-Ланці, Непалі, Пакистані. Серед пітонів та інших плазунів альбінізм трапляється у 2 рази рідше, ніж у ссавців."

"У нашого пітона — червоні очі. В усіх альбіносів завжди такі. Сітківка ока у них настільки тонка, що крізь неї видно капіляри. Якщо шерсть тварини усі біла, а очі не червоні — це частковий альбінізм. У шерсті таких тварин може бути трохи кольору, але більшість тіла все-таки біле."

Тварина народжується альбіносом, якщо обидва її батьки мають таку саму ваду. Коли має лише один, то дитинча з'являється на світ нормальним. Альбінізм не можна вилікувати або почекати, доки пройде — він на все життя.

"Якщо альбіносами стають заєць чи косуля, яскрава біла шерсть виділяється серед кущів і трави, тому їх легше вполювати хижакам. Навіть леви і тигри-альбіноси страждають. Маючи біле забарвлення, вони не можуть близько підійти до своєї жертви - та їх відразу помітить.

Альбіноси серед домашніх тварин народжують найчастіше у щурів та морських свинок. Більше ста років тому у Філадельфії вивели ціле покоління щурів-альбіносів.

"Тхори-альбіноси зазвичай поводяться спокійніше, ніж звичайні. Мало рухаються, багато їдять. Багато хазяїв навіть не знають, що живуть такі тварини у 2 рази менше за своїх "нормальних" родичів."

Зараз ви читаєте новину «Тварини-альбіноси багато їдять». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути