Беркутів можна приручити за рік, впевнені орнітологи. Найкраще дресируванню піддаються молоді птахи, які тільки починають вчитися літати. Беркут може спокійно жити у будинку і стати повноправним членом родини.
"Молодняк вчиться літати з двох місяців. Самиця спеціально їх недогодовує, щоб вони на час навчання були легшими, трималися у повітрі і не падали. Аби видресирувати такого птаха знадобиться не менше року. Щоразу за два дні до навчань беркут має бути голодним і сидіти в ізольованому ковпаку. Беркут добре реагує на шматок м'яса. Це дуже хороша приманка, - говорить завідувач зоологічного музею Львівського національного університету імені Івана Франка 42-річний Ігор Шидловський. - Дресирування беркутів дещо подібні до навчання собак. Якщо добре займатися цим орлом, він спокійно буде йти до рук".
Знавці цього птаха говорять, він ніколи не підніме і не пронесе у польоті здобич вагою більше 10 кілограм.
"Цей птах гніздиться в Карпатах і рідко на Поліссі. Він бачить свою жертву за два кілометри. Переважно їсть гризунів. Цікаво, що живе у нас, а полює на польській стороні. Для них немає кордонів. Вміє полювати на велику здобич. Може спокійно задушити косулю, лисицю чи вовка, не кажучи про зайців чи бабаків. У беркута міцні кігті і він буквально придушує здобич, хоча сам важить не більше 5-6 кілограм. Травмує міцним дзьобом важливі органи, - додає орнітолог. - Але вони ніколи не нападуть на людей. Вони навіть бояться дітей. Сама птаха мала. Ото тільки крила розставить і здається, що велика. Розмах крил мають до метра 70 сантиметрів".
У беркутів шлюбний період почнеться у квітні. За словами Шидловського, в Україні їх залишилося не більше 70 пар.
Коментарі