Ексклюзиви
Неділя, 11 вересня 2011 12:18
Аліна Стрижак
Аліна Стрижак
Аліна Стрижак

Чужі поради

Учителька Ніна приїхала в наше село за розподілом. У неї нікого не було, крім сина-немовляти. Вона ні з ким не спілкувалася, тому всім була цікава. Першою Ніну зачепила сусідка Іванівна:
- А що це ти дитину груддю кормиш?

Ніна розгубилася, а Іванівна авторитетно продовжувала:
- Усіх дітей відлучають від грудей у рік. Твоєму синові скільки? Більше року? То вже давно пора.
- Так, так! - закивали головами подружки Іванівни, такі ж пенсіонерки, що позбиралися, як піраньї на свіжу кров.

Увечері ми, дітлашня, зазирали до Ніни у вікна. Жінці обмотували груди рушником, щоб зникло молоко. Замотали, мабуть, не так, бо на ранок Ніна малого віддала в ясла, але на роботу не вийшла. Мала температуру 39, боліли груди й голова. Іванівна мастила Ніну камфорним спиртом і примовляла:
- Терпи. Усі через це пройшли, і я теж.

Ніна витерпіла, й за тиждень молоко зникло. А ще за тиждень її син відмовився їсти - вимагав грудного молока. Ніна сказала про це Іванівні. А та, задкуючи до дверей, пробубніла:
- То давай йому коров'яче. У мене по 30 копійок літр, - і кулею вилетіла з хати.

Так Ніна з'явилася у нас удома. Пропонувала господарське мило в обмін на коров'яче молоко. Учителям тоді видавали зарплату побутовою хімією. А "живих" грошей жінка не мала. Моя бабуся пояснила Ніні, що відлучати дитину в рік необов'язково. Просто селяни живуть із роботи на полі. І чим раніше молода мама зможе працювати, тим краще. Так і з'явився дикунський спосіб перев'язувати груди, хоча материнське молоко для дитини корисніше від  козячого чи коров'ячого.

Із того часу я ніколи не слухаю чужих порад. Особливо старших людей. Бо справді мудрі ніколи не вчитимуть правильно жити. Їх, як амурських тигрів, дуже мало. Решта - пенсіонери, що несуть перед собою, наче орден, 50-80 років невиліковної дурості, якою дуже легко заразитися, коли сам прожив утричі менше.

Зараз ви читаєте новину «Чужі поради». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

18

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода