понеділок, 08 лютого 2016 19:00

Футзал. Євро-2016. 1/4 фіналу. Сербія – Україна - 2:1

Добрий вечір! 2001-го та 2003-го Олександр Косенко – капітан футзальної збірної України – успішно долав стадію 1/2 фіналу чемпіонату Європи. Він програвав у фіналах, особливо прикро Олександру Петровичу було 24 лютого 2003 в італійській Казерті після цього матчу. Тоді 33-річний Косенко сидів у роздягальні арени "Палламаджіо" італійської Казерти і говорив, що у нього не буде більше шансів стати чемпіоном Європи.

Сьогодні Олександр Петрович матиме нагоду вивести збірну України у півфінал Євро. Як тренер. Попередні три спроби були невдалими. Але їх здійснювали Геннадій Лисенчук та Євген Ривкін. 2010 та 2012 роках ми програвали у серії пенальті. Два роки тому Португалії в основний час.

Одразу про регламент: якщо нічия – призначається два тайми по 5 хвилин додаткового часу. Вони точно будуть зіграно – жодного чинника "золотого" чи "срібного" голу не передбачено. Якщо дійде до пенальті, важлива деталь. Базово – пробиватимуть три, а не п'ять, як у футболі, ударів.

2012-го, до речі, ми програли господарям турніру в серії пенальті. Тоді це були хорвати, нині на нас очікує 11-тисячна "Арена Белград" яка несамовито підтримуватиме збірну Сербії – саме ця країна приймає нинішнє Євро.

Євро-2016 з футзалу. Угорщина - Україна - 3:6

Не виключено, що глядачі намагатимуться вивести наших з психологічної рівноваги. Найкращою відповіддю було б – щоб сербські футболісти у півфіналі теж перетворилися на глядачів.

Сьогодні о 22.00 за Києвом почнеться інший чвертьфінал: Португалія – Іспанія.

Завтра зіграють: Росія – Азербайджан, Італія – Казахстан.

В 1/2 фіналу переможець матчу Сербія – Україна проти Росія – Казахстан. Відповідно: Португалія/Іспанія – Італія/Казахстан.

Футзал. Євро-2016. Україна - Іспанія - 1:4

Наостанок дещо про правила футзалу: воротар та чотири польові гравці. Заміни необмежені, дозволені зворотні. 2 тайми по 20 хвилин "чистого" часу. Як у хокеї. Аналогічно – вихід п'ятого польового гравця – "воротаря-ганяли".

І головне: кожна команда може порушити ЗА ТАЙМ правила тільки п'ять разів. Кожен наступний фол – пробиватиметься з десятиметрового удару без захисту. Його називають "дальнім пенальті" - це на чотири метри далі, ніж класичний пенальті у футзалі – шестиметровий.

Порушення "згорають" у перерві матчу, на другий тайм команди виходять "чисті", але, УВАГА: якщо буде додатковий час фоли ЗБЕРІГАЮТЬСЯ. І це дуже непокоїть: судді – румун Богда Сореску та англієць Марк Біркетт – можуть зіграти за господарів.

Але ми віримо!

Перша четвірка збірної України - Бондар, Дмитро Сорокін, Журба, Овсянников. Голкіпер - Євген Іваняк

Перша четвірка збірної Сербії - Періч, Яньіч, Коцич, Райчевіч. У воротах - Міодраг Аксентієвіч

Лунають гімни обох країн. Першим, звичайно, гімн України, як гостьової команди

Традиційна протокольна зйомка

ПЕРШИЙ ТАЙМ

З центру поля розпочали українці

19- За хвилину два удари завдали по сербським воротам Овсянников та Бондар. На жаль, неточно

18-ГОЛ! На жаль, збірна Сербії виходить вперед після грубої помилки Іваняка, який невідомо навіщо залишив ворота і побіг у поле. Коцич скористався передачею Яньіча

15- Овсянников! Мав шанс зрівняти рахунок, але за господарів зіграла стійка

Тим часом, з'являється друга четвірка збірної України - Коваль, Валенко, брати Михайло та Микола Грицини

14- Небезпечно! Микола Грицина пробив у площину воріт, Аксентієвіч відбив перед собою, а ось Михайло Грицина не зумів зіграти на добивання

11- Овсянников подав з кутового, а Журба не зміг влучно пробити з досить непоганої позиції

10- Іваняк рятує свої ворота після того, як Лазіч майже без перешкод пробивав центром здалеку

Минуло перші десять хвилин. На рахунку збірної України один фол, у сербів - нуль

На поле в українців тим часом Олександр Сорокін, брати Грицини, Коваль

9- Перший фол у Сербії. За фолами зараз 1:1

7- Тайм-аут бере Сербія

7- Другий фол заробляє Україна

6- Іваняк парирує постріл Райчевіча

Тайм аут бере Україна, Олександр Косенко дає вказівки щодо розіграшу стандартів

5- Микола Грицина! Мав шанс зрівняти рахунок, але кіпер в Сербії недарма один з найкращих на континенті

4- Дмитро Сорокін та Бондар тим часом з'являються на полі

2- Бондар не за правилами зупиняє Коцича, арбітр призначає штрафний. Але наші захисники не дають можливості сербам його реалізувати

За фолами тим часом 3:2 на "користь" України

Остання хвилина першого тайму тим часом йде

3:3 вже за фолами

ПЕРЕРВА!

За підсумками першого тайму українці завдали 5 ударів у площину воріт, серби - 3

ДРУГИЙ ТАЙМ!

19-Бондар отримує жовту картку за зрив перспективної атаки сербів

Плюс перший фол в України. Нагадаємо, у перерві фоли "згорають", тому зараз 1:0 на "користь" України

В українців у грі тим часом Микола Грицина, Коваль, Разуванов, Рогачов

16-ГОООООООООООЛ! Микола Грицина на ближній стійці миттєво зорієнтувався і замкнув аут від Коваля. Ось так в нас з'являється надія

Нагадаємо, за регламентом у випадку нічиєї в основний час призначається додатковий з двох таймів по 5 хвилин. У випадку, якщо й вони не дадуть відповіді, хто переможець, це має зробити серія пенальті по 3 для кожної команди

14- Овсянников! Сам на сам Денис вийшов із Аксентієвичем, але переграти голкіпера збірної Сербії не так просто

14- Шиміч зараз відверто пробачає нашу збірну після грубої помилки Рогачова, влучивши в Іваняка після виходу сам на сам

11- Шимічу знову не вдається пробити Іваняка, на цей раз - після далекого пострілу

11- Райчевіч пробиває штрафний - влучає в стінку з двох українських гравців

На майданчику тим часом зміна в українців - Разуванов, Коваль, Микола Грицина, Рогачов

Минула половина другого тайму - 3:3 за фолами. Тепер розпочинається екзамен для суддів на неупередженість та професіоналізм

8- Аксентієвич та Журба отримують по жовтій картці, серб - за абсолютно безпідставні суперечки з арбітром

8- Жовта картка тепер Дмитру Сорокіну, а за фолами вже 4:4

4:4 за фолами

Справа пахне гасом. Точніше - 10-метровими. Дуже серби провокують арбітрів. І в тих можуть не витримати нерви

Нагадаємо, у випадку овертайма фоли не "згорають"

6- Райчевич впритул намагається пробити Іваняка, але той реагує блискуче

Тайм-аут бере Україна. Дуже вчасно, треба перевести подих

5- Не вдається влучно пробити по черзі Ковалю та Миколі Грицині

Тайм-аут бере Сербія

2- П'ятий фол заробляє для України Рогачов, а серби здобувають право на штрафний

Дивидендів він, на наше щастя, сербам не дає

1- Іваняк! В блискучому стрибку парирує постріл Перича

1- Райчевіч мав шанс закрити всі питання, але влучив у сітку з зовнішнього боку воріт

0-ГОЛ! Шиміч! Разом з сиреною. Це неймовірно. І в той же час важко собі уявити ступінь драматизму, який зараз переживає збірна України. Шиміч з флангової передачі Періча, на жаль, ховає збірну України на цьогорічному Євро. На жаль, все вже ясно: часу змінити ситуацію в хлопців Косенка вже немає навіть теоретично

МАТЧ ЗАВЕРШЕНО! Всім дякуємо за увагу, нашій збірній за більш, ніж гідний виступ на цьогорічному Євро і бажаємо нових перемог у майбутньому

Зараз ви читаєте новину «Футзал. Євро-2016. 1/4 фіналу. Сербія – Україна - 2:1». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua