субота, 27 серпня 2011 16:41

Феттель виграв дощову кваліфікацію Гран-прі Бельгії

Діючий чемпіон світу Формули-1 Cебастьян Феттель завоював поул-позицію на Гран-прі Бельгії. Другий час у дощовій кваліфікації показав Льюїс Хемілтон на McLaren, третім став пілот Red Bull Марк Уеббер. Слідом за ними розташувалися Феліпе Маса на Ferrari і Ніко Росберг, який представляє Mercedes GP.

Іспанський гонщик Toro Rosso Хайме Альгерсуарі провів найкращу кваліфікацію в сезоні, зайнявши шосте місце. Росіянин Віталій Петров залишився десятим, його партнер по Renault Бруно Сенна розташувався на сьомій позиції. Дворазовий чемпіон світу Фернандо Алонсо показав восьмий результат, на одну десяту секунди перевершивши Серхіо Переса на Sauber.

У середині заїздів сесія була перервана червоними прапорами через аварію Адріана Сутіла - німець не втримав свій болід на виході з "Червоної води". Пілот McLaren Дженсон Баттон не пройшов у фінальний сегмент, занадто рано завершивши виступи у другій частині кваліфікації: внаслідок британцеві дістався 13-й рядок.

Три пілота не потрапили у 107 відсотків від часу лідера - у норматив не вклалися обидва гонщики HRT, а також Жером Д'Амброзіо з Marussia Virgin. Міхаель Шумахер, який відзначає двадцятиріччя у Формулі-1, вилетів з траси у першому сегменті після того, як на його Mercedes W02 відірвалося заднє колесо - в підсумковому протоколі семиразовий чемпіон світу став останнім.

Гонка Формули-1 на бельгійській трасі "Спа-Франкоршам" відбудеться у неділю, 28 серпня, о 15:00 за київським часом, пише Motor.ru.