
47-річний Ігор Демидов із Севастополя розсилає по всій Україні трав'яні збори. До них пише інструкцію - як і з чим краще вживати.
"Збираю трави по всій Україні. Справою зайнявся п'ять років тому, коли захворіла моя теща. Мала проблеми з підшлунковою залозою. І їй потрібні були чаї зі зборів трав. В аптеці потрібних не знайшов, тому пішов до бабок на ринок. Коли побачив, що пучечок чорничного листя коштує 25 гривень, вирішив і собі спробувати заробляти на травах", - розповів Демидов.
Пакетик трав'яного збору коштує 25-30 грн залежно від трав. Його вистачає на 8-10 чайників.
"Перечитав багато літератури, щоб навчитися трави правильно сушити і зберігати. Для чаю купив спеціальний станок. Суху траву ріжу невеличкими шматками - тоді зручніше заварювати й пити. Перші чаї випробував на туристах, які приїжджали влітку на відпочинок. Усім відпочивальникам запарював чай безкоштовно. Коли від мене їхали, просили чай із собою. Тоді зрозумів, що це багатьом треба", - зазначив Демодов.
Рекламу про продаж трав'яних зборів розмістив у соцмережах та сайтах безкоштовних оголошень.
"Зараз за літо сушу до 40 мішків різноманітних трав. Пік продаж - з кінця січня до середини березня. Цього року ще й погода допомогла: холодно й морозно - люди хворіють і починають замовляти трави. Збори висилаю поштою. Часто роблю індивідуальні. Наприклад, просять чай для підтримки печінки - збираю туди кукурудзяні рильця, листя календули та плоди розторопші. Для аромату доповнюю м'ятою, ромашкою. Люди пишуть, що мої чаї смачніші за аптечні. А вся справа в пропорціях. Я й сам якось купив аптечних трав і неправильно склав пропорцію. Увесь той чай викинув", - каже чоловік.
За день відправляє по 55-60 зборів чаю по всій Україні.
"Восени купив собі новеньку "Ладу". Це все гроші, які заробив за траву. Влітку заробітки падають майже до нуля. Тоді підробляємо на відпочивальниках, і я займаюся збором трав", - підсумував він.
Коментарі