Ексклюзивы
четверг, 08 февраля 2018 13:57
Віталій Жежера
Віталій Жежера
Віталій Жежера

Що нового

В тих краях, де я тепер, густота населення дуже нерівномірна. Вона здається густішою там, куди приходиш купити хліба чи олії. А коли йдеш назад, то скоро знов опиняєшся в таких місцях, де на одну душу припадає два-три чи й більше квадратних кілометри простору. Втім, ця геометрія не зовсім квадратна: в один бік, може, й кілометр, а в другий — скільки око бачить.

І все, що тут робиться — робиться тільки з тобою, більше ні з ким. Точніше було б написати не робиться, а відбувається. Однак, якось не з руки, бо це слово тут не часто ходить, хіба в гості.

Мабуть, раніше я дечого не помічав, і через те виникали деякі непорозуміння. От було, тільки приїдеш сюди, зразу питають: "Ну, що там нового в Києві?" Мене це не раз діставало, бо Київ такий великий, а людей там так багато, що їхні новини тільки по телевізору й видно. От і здвигнеш собі плечима. А ті не вірять, по очах же видно, що думають: ага, кугут, не хоче про новини розказувать. І єхидно так на тебе дивляться.

Їх уже нема багатьох. Ось трохи пожив тут і подумав, що все це у них не од вредності було, просто для них "щось нового" — то те, що перед очима, а як іще?

Тепер я це знаю. От, наприклад, уперше за цілий морозний тиждень знеслася курка, і ти береш до хати те яйце, ще тепле, і воно єдине, що народилося зараз на твоєму острові, й ти свідок цього.

Або рано встанеш і встигнеш побачити — ненадовго, як блискавку: за городом летять, одна за одною, дві лисиці, у них, мабуть, свайба.

Трапляється й зовсім серйозне чудо, коли погода враз міняється: був теплий день, а надвечір повіяв з холодного краю вітер. В темряві чуєш його шум, такий, що його можна чути, коли живеш під деревами. Густа пітьма робить цей вітер майже видимим, він тут десь близько, як отара слонів або шторм, бачений з берега. І коли зачиняєш перед ним сінешні двері, на душі — ­солодке відчуття порятунку.

Ото такі новини.

Сейчас вы читаете новость «Що нового». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

1

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Віталій Жежера
Остання корова 2 Просмотров: 1080
Туман Просмотров: 405
Тонкосльозий Просмотров: 396
Загадки Просмотров: 369
Андронів курник Просмотров: 414
Голосов: 1031
Голосование Почему я не буду голосовать за Юлию Тимошенко на президентских выборах в 2019 году?
  • Она уже была во власти и показала все свои возможности
  • Стране нужен президент другого качества
  • Ни на каких выборах не поддерживал ни ее, ни партию "Батькивщина"
  • Еще не определился с кандидатом
  • Буду голосовать за Тимошенко
Просмотреть
Погода