Вчені всього світу продовжують досліджувати новий мутований Covid-19, аналізуючи особливості його виживання на різних поверхнях.
Нещодавно вони, посилаючись на дослідження Військово-медичного університету в Чунціні, оновили дані щодо того, скільки часу живе вірус на різних поверхнях і за яких граничних порогах температур, пише УНІАН.
Отже, при кімнатній температурі і вологості в 65% коронавірус може жити:
На зовнішній стороні маски - не менше тижня;
На нержавіючій сталі і пластмасі - менше 7 днів;
На склі - менше 4 днів;
На дереві і тканинах - до 2 діб;
На папері - менше 3 годин.
Коронавірус в організмі людини
В середньому коронавірус в організмі людини живе до 21 дня - це період від моменту зараження до повного одужання. Однак медики фіксували і більш тривалі випадки - в 37 і навіть у 50 діб. Особливості нового коронавірусу і секрет його "невловимості" - здатність викликати певні мутації в організмі носія.
Коронавірус і температура
Вчені з Університету в Гуанчжоу в Китаї визначили, що +9 градусів за Цельсієм - ідеальна температура для Covid-19. Саме при такому кліматі він поширюється найшвидше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потепління не вб'є коронавірус - учені
А дослідники з Гонконгу з'ясували, що при +4 градусах хвороба стає ще активнішою. Також вони встановили, за яких температур коронавірус має більше шансів загинути і, навпаки, вижити:
+4 градуси - понад 2 тижнів;
+22 градуси - близько тижня;
+56 градусів - менше 30 хвилин;
+70 градусів - менше 5 хвилин.
20 квітня в Іспанії підтвердили 1536 випадків зараження коронавірусом. За цей же час у Білорусі діагностували 1485 заражень.
Загалом, 5366 людей загинули сьогодні через хворобу. 74 тисячі нових випадків зараження виявлено по всьому світу.
Коментарі