![З'явилася перша соціологія Гарріс - Трамп. Цифри дуже цікаві](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1188/1188249_w_300.jpg?v=0)
Віцепрезидентка Сполучених Штатів Америки Камала Гарріс випередила республіканця Дональда Трампа на два відсоткові пункти у загальнонаціональному опитуванні після рішення президента Джозефа Байдена завершити свою передвиборчу кампанію.
Про свіже опитування Reuters/Ipsos повідомила "Європейська правда".
Гарріс випередила Трампа у загальнонаціональному опитуванні з результатом 44% проти 42%, водночас різниця перебуває у межах статистичної похибки у три відстокові пункти.
У попередньому опитуванні Reuters/Ipsos 15-16 липня Гарріс і Трамп набирали по 44% підтримки, а на початку місяця республіканець випереджав віцепрезидентку США на один відсотковий пункт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Є лише план А" - що казала Камала Гарріс про Україну
Крім того, в останньому опитуванні 56% зареєстрованих виборців США заявили, що 59-річна Гарріс "має гострий розум і здатна давати раду викликам".
Про 78-річного Трампа таке сказали лише 49%, а про 81-річного Байдена - лише 22%.
Опитування провели 22-23 липня - після національного з'їзду Республіканської партії США, на якому Трампа офіційно висунули кандидатом у президенти, та після оголошення Байденом про те, що він виходить з перегонів і підтримує кандидатуру Гарріс.
Загальнонаціональні опитування вказують на важливі сигнали про підтримку американцями політиків, але доля президентських виборів у США зазвичай вирішується у кількох ключових штатах, які традиційно підтримують кандидатів із різних партій, повідомили Reuters.
21 липня Джозеф Байден зняв свою кандидатуру з президентських виборів і запропонував висунути кандидаткою від Демократичної партії Камалу Гарріс. Вона погодилася.
Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада, вони стануть 60-ми виборами президента. Виборці оберуть колегії виборщиків, які через 41 день, у грудні 2024 року мають обрати президента та віцепрезидента. Також відбудуться вибори до обох палат Конгресу: Палати представників і третини Сенату.
Коментарі