субота, 06 лютого 2021 11:01

Жінка оголосила себе донькою страченого царя

Жінка оголосила себе донькою страченого царя
Анна Андерсон або самозванка Анастасія Романових / Wikipedia

6 лютого 1928-го в Нью-Йорку дала пресконференцію жінка, яка прибула з Європи, і назвала себе Анастасією Чайковською-Романовою – дочкою вбитого царя Миколи ІІ. Її впізнав син страченого лікаря Романових, який бував колись у монаршій сім'ї.

Між 1918-м і 1928-м ряд жінок з Європи заявили, що є спадкоємцями Романових, тому деякі американські репортери скептично поставилися до заяв жінки. Проте в Нью-Йорку до неї ставилися, як до зірки. Жінка влаштовувала світські вечірки в готелі, гідні спадкоємиці Романових. Реєструючись під час візиту, використала ім'я Анна Андерсон, яке згодом стало її постійним псевдонімом.

У 1917-му Лютнева революція в Росії змусила Миколу II відректися від престолу. Цар, дружина Олександра, їх 4 дочок і 1 син після більшовицької революції були вислані в Єкатеринбург. Зі страху перед порятунком царя і його сім'ї, комуністи винесли Романовим смертний вирок. Опівночі 17 липня 1918-го сім'ї і їх 4-м слугам, було наказано спуститися в підвал будинку, де їх тримали. Там родину розстріляли. Ті, хто ще дихав, дорізали. Тіла перенесли до шахти за 23 км від міста, спалили в багатті, обливши бензином, залили кістки сірчаною кислотою, а те, що залишилося, викинули в шахту, та засипану землею.

Спочатку більшовики казали, що стратили лише царя, а дружина і діти в безпеці. Потім казали про смерть всієї родини. Однак в той час по Європі ходив слух про дитину з сім'ї Романових, зазвичай Анастасію, яка начебто вижила в цій бійні. Кілька самозванців виступили, сподіваючись нажитися на багатстві Романових, яке зберігалося в європейських банках, але їх швидко викрили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війська розстріляли мирну демонстрацію

У 1920-му дівчину, схильну до суїциду, витягли з каналу в Берліні. Її відправили до притулку, де жила анонімно до 1922-го, коли оголосила, що вона - Анастасія Романова. У той час Європа була наповнена російськими втікачами, які бігли від більшовицької революції, і співчували царю. Вони кинулися на допомогу жінці, яка була досить красномовною і красивою, щоб бути бажаною Анастасією. На її тілі були шрами, які, за її словами, отримала від ножів більшовиків після розстрілу. За словами дівчини, один солдат, знайшовши її живою, допоміг вибратися, і вона втекла на Захід.

Протягом наступних років її оточення з російських емігрантів зросло. Вона зблизилася з сином убитого сімейного лікаря Романових Глібом Боткіним. У неї брали інтерв'ю численні родичі та знайомі Романових, які були вражені її схожістю з Романовою, знанням дрібниці сімейного життя сім'ї. Інші скептично ставилися до того, що вона не згадувала про важливі події з життя Анастасії.

Її прихильники почали довгу боротьбу за юридичне визнання. Таке дало б доступ до багатств Романових, які залишилися за межами СРСР, і зробило б її політичним гравцем царських емігрантів, які сподівалися скинути більшовиків.

Дядько Анастасії найняв приватного детектива, щоб встановити справжню особу дівчини. Слідчий виявив, що насправді це Франциска Шанцковська - польсько-німецька фабрична робоча з Померанії, яка зникла в 1920-му. Вона страждала від психічної хвороби, була поранена під час вибуху на заводі в 1916-му, що й стало причиною шрамів. Це опублікували в німецьких газетах.

Між 1922 і 1968 роками дівчина жила в Німеччині та США. Емігрувала в Штати в 1968-му. Незадовго до закінчення терміну дії візи вийшла заміж за професора історії. Після її смерті в 1984-му, тіло Андерсон піддали кремації, а прах поховали на кладовищі в німецькому замку Зеон.

Після розпаду СРСР знайшли місцезнаходження тіл царської сім'ї і слуг. Кілька лабораторій в різних країнах підтвердили їх особи за допомогою тестів ДНК. Тести ДНК пасм волосся Андерсон показали, що вона не з родини Романових.

Зараз ви читаєте новину «Жінка оголосила себе донькою страченого царя». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути