Російська Федерація має достатньо ресурсів для ведення тривалої війни проти України.
Тому Заходу не можна розслаблятися у військовій підтримці нашої країни. Про це сказав міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич, передає Delfi.
Він закликав надавати не лише військову, а й фінансову допомогу, щоб допомогти Україні "перезимувати" й відновити значною мірою зруйновану внаслідок російських атак громадянську інфраструктуру.
За його словами, РФ сподівається на "втому" Заходу й намагається негативно вплинути на громадську думку. Рінкевич переконаний, що єдність Заходу в допомозі Україні досить сильна. А проблеми, як правило, пов'язані зі швидкістю виконання рішень. Постачання зброї найчастіше відбувається повільніше, ніж зміни на фронті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Представник РФ в ООН розродився новою брехнею про війну в Україні
До того ж глава МЗС Латвії вважає, що дзвінки російського міністра оборони Сергія Шойгу міністрам оборони кількох країн для того, щоб звинуватити Україну в нібито намірах застосувати "брудну бомбу" можуть говорити про ймовірну підготовку РФ до провокацій. Або – це спроба відвернути увагу від атак на цивільну інфраструктуру України.
Рінкевич також зазначив, що від Росії можна очікувати на будь-які сценарії дій розвитку подій. Це пов'язано, зокрема, з тим, що ситуація навколо Херсона складається несприятливо для російських окупантів.
Очільник МЗС Латвії сказав, що Китай "спостерігає за тим, що відбувається, і діє стримано, не поспішаючи всіляко підтримувати РФ".
22 жовтня Росія знову здійснила масовану ракетну атаку на енергетичні об'єкти України. Ворог вдарив по магістральних мережах західних регіонів. Масштаб пошкоджень співставний або може перевищувати наслідки атаки 10–12 жовтня.
З 10 жовтня внаслідок ударів РФ було зруйновано 30% українських електростанцій. Це спричинило масові відключення світла. Україна втратила 4 тис. МВт породжувальних потужностей. Росія вже завдала збитків Україні на мільярди доларів.
Ударами по енергетичній інфраструктурі Москва намагаються послабити волю України до боротьби. Також – змусити Кабмін застосувати додаткові ресурси для захисту цивільної та енергетичної інфраструктури замість того, щоб спрямувати їх на контрнаступ на сході й півдні, пояснили американські військові аналітики.
Коментарі