Угода про соціальне забезпечення між Польщею та Україною про вихід на пенсію діє з 2014 року. Згідно з домовленостями, хто працював і підлягає соціальному страхуванню в Польщі й Україні, може вийти на пенсію в будь-якій із цих країн.
Угода діє в обох напрямках. Тож українець може отримувати пенсію від Польщі, а поляк – від України. Для цього особа має легально попрацювати якийсь період в одній з країн, повідомляє InPoland.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсії та зарплати перерахують: скільки отримуватимуть українці через тиждень
Для отримання польської пенсії мають бути виконані такі умови: жити в Польщі постійно, востаннє бути офіційно працевлаштованим саме в Польщі, досягти пенсійного віку – 60 років для жінок і 65 років для чоловіків, мати трудовий стаж – 20 років для жінок і 25 років для чоловіків, працювати за трудовим договором або договором-дорученням.
До трудового стажу входить стаж роботи в Польщі й Україні. Однак виплачуватимуть пенсію в Польщі лише за ті роки, які відпрацьовані в Польщі. Водночас Пенсійний фонд України виплачуватиме пенсію за роки роботи в Україні. Важливо, щоб періоди роботи в Україні й Польщі не перетиналися.
Мінімальна пенсія в Польщі 2022 року становила майже 9200 грн.
Українці не вірять у російську пропаганду щодо Польщі й мають чітке уявлення про те, чому сусідня країна та її громадяни допомагають у боротьбі проти російського агресора. Про це йдеться доповіді Центру діалогу імені Юліуша Мерошевського.
У звіті наголошується на величезному рівні симпатії українців до Польщі та поляків в Україні. Тоді як рівень ворожості мізерно низький – менш як 1%.
Коментарі