Суверенні борги найрозвинутіших країн світу зростуть на 20% за період кризи, пов'язаної з пандемією. Водночас проценти по них залишаються майже нульовими.
Безпрецедентна підтримка центральними банками бізнесу в провідних країнах світу призвела до різкого збільшення суверенних боргів. Так за допомогою субсидії і стимулювання економіки влада намагається врятувати місцевий бізнес. Про це пише CNN.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МВФ оцінили збитки від пандемії Covid-19
За даними МВФ, співвідношення суверенних боргів до ВВП країн із розвиненою економікою зросте на 20%, до приблизно 125% від ВВП, до кінця 2021-го.
Глава Федеральної резервної системи США Джером Пауелл заявив раніше, що існує малий ризик, що уряд Америки перестарається зі стимулами для відновлення економіки, а от занадто мала підтримка призведе до надто слабкого відновлення Штатів.
Навіть МВФ, який відомий жорсткою критикою урядів, що накопичують борги, застеріг від передчасного припинення стимулювання національних економік. Водночас фонд попередив, що ринкам, що розвиваються, доведеться зіткнутися зі значними економічними наслідками. Там витрати на обслуговування боргу - високі, а податкові надходження весь час знижуються через спад економічної активності.
Через великі суми грошей, необхідні для виплати боргів, які зростають, у майбутньому країни, що розвиваються, матимуть менше коштів на фінансування соціальних витрат. Це може призвести до зростання бідності та посилення соціальної нерівності.
Коментарі