Війна в Ірані обійшлася Пентагону приблизно в $40 млрд.
Ця цифра включає витрати на боєприпаси, знищену техніку та збитки, завдані військовим базам, але не враховує оперативні витрати, які вже були закладені в бюджет міністерства на 2026 фінансовий рік, що перевищує $1 трлн, пише CNN із посиланням на Центр стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).
"Хоча основний тягар витрат ліг на Міністерство оборони, за попередніми даними CSIS, конфлікт обійшовся іншим відомствам, таким як Міністерство внутрішньої безпеки та Міністерство у справах ветеранів, у 1 мільярд доларів", - повідомив старший радник Марк Кансіан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пройшли 55 торгових суден: військові США підтвердили рух Ормузькою протокою
Для споживачів ціни на бензин зросли з середнього рівня менше ніж $3 за галон по всій країні до понад $4 протягом більшої фази війни.
Згідно з даними системи відстеження витрат на енергоносії, розробленої Університетом Брауна, американські домогосподарства витратили на понад $253 більше, ніж вони б заплатили, якби війни не було.
Зараз ціни зростають швидше, ніж зростала середня заробітна плата американців протягом минулого року. Іншими словами: інфляція з'їла ваше підвищення зарплати у квітні та травні - це сталося вперше з 2023 року.
Нафта з Близького Сходу не надходить уже майже чотири місяці. Загалом, за даними Kpler, під час війни світ втратив 1,15 мільярда барелів нафти.
А річна інфляція вперше за три роки перевищила 4%, що, згідно з останніми даними Бюро статистики праці, було спричинене зростанням цін на енергоносії.
Центральне командування іранської армії оголосило в суботу, 20 червня, про повторне закриття стратегічної Ормузької протоки. Причиною назвали ізраїльські атаки в Лівані. Водночас Тегеран має намір направити делегацію до Швейцарії для переговорів з США.




















Коментарі