Ексклюзиви
понеділок, 02 березня 2026 18:50

Війська США досягли переваги в повітрі над Іраном - генерал Ден Кейн

Війська США досягли переваги в повітрі над Іраном - генерал Ден Кейн
Голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Ден Кейн заявив про успіхи повітряних атак США. ФОТО: скріншот

Завдяки комбінованому ефекту ударів США досягли повної повітряної переваги над Іраном.

Про це пише Gazeta.ua із посиланням на заяву голови Об'єднаного комітету начальників штабів ЗС США генерала Дена Кейна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сибіга розповів про евакуацію частини українців на Близькому Сході

Посадовець розповів, що американські сили "здійснили сотню швидких і точних ударів".

Встановлення переваги в повітрі не лише посилить захист сил США, але й дозволить військовим "продовжувати роботу над Іраном".

За словами Кейна, цими днями в регіон прибуде підкріплення.

"Це розгортання включає сотні літаків, авіаносні ударні групи, а також безперервний потік боєприпасів і пального", - наголосив Кейн.

Ізраїль та США зранку 28 лютого завдали масштабних ударів по території Ірану, зокрема по району Тегерана, де розташована резиденція верховного лідера Алі Хаменеї.

За даними ЗМІ, під удар потрапив високозахищений комплекс у районі Пастер.

Чотирьох членів сім'ї верховного лідера Ірану Алі Хаменеї вбито.

Унаслідок серії ракетних ударів також загинула низка високопоставлених чиновників країни. Про це йдеться у публікації агенції Fars у мережі X.

Серед загиблих - донька, зять і онук аятоли Хаменеї, а також одна з його невісток. Джерела агенції зазначили, що попередня інформація стосовно загибелі цих членів сім'ї виявилася достовірною.

Одна з невісток Хаменеї виявилася жертвою відповідних атак, які відбулися рано-вранці в суботу, 28 лютого, коли було завдано потужних ракетних обстрілів.

Корпус вартових ісламської революції (КВІР) 1-го березня обіцяв розпочати "найпотужнішу наступальну операцію в історії Ісламської Республіки".

Плануються атаки проти Ізраїлю та американських військових баз у відповідь на ліквідацію верховного лідера Ірану Алі Хаменеї. Про це повідомляє Al Jazeera.

Погрози з боку військового формування були оголошені одразу після офіційного підтвердження загибелі верховного лідера країни.

Зараз ви читаєте новину «Війська США досягли переваги в повітрі над Іраном - генерал Ден Кейн». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути