8 квітня 1971-го у Лондоні відбувся перший "Всесвітній конгрес ромів", на якому було затверджено їх прапор і гімн.
Перший "Всесвітній конгрес" був організований при частковому фінансуванні "Всесвітньої ради церков" і уряду Індії. У ньому взяли участь 23 представники з 9 країн - Чехословаччини, Фінляндії, Норвегії, Франції, Великої Британії, ФРН, Угорщини, Ірландії, Іспанії і Югославії. Були також спостерігачі з Бельгії, Канади, Індії та США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спійманий за руку на крадіжці циган помахав геніталіями автобусу
На конгресі створили 5 підкомісій для вивчення соціальних питань, освіти, військових злочинів проти ромів, їх мови і культури. На зустрічі зелено-синій прапор з конференції "Загальної асоціації ромів Румунії" 1933 року був затверджений як національний герб народу ромів. Пісня "Гелем, гелем" як їх гімн. Використання слова "ром", а не "циган", також було схвалено більшістю учасників. У результаті "Міжнародний циганський комітет", заснований в 1965-у, був перейменований в "Міжнародний комітет ромів".
"Міжнародний день ромів" також відзначають 8 квітня - це день, присвячений їх культурі та підвищенню суспільної обізнаності про проблеми, з якими стикається цей народ. Роми - найбільша етнічна меншина в Європі.
Коментарі