Велика Британія 19 травня запровадила додаткові санкції проти Російської Федерації.
До санкційного списку потрапили 86 росіян і компаній, зокрема, Росбанк та Тінькофф Банк, дев'ять організацій, пов'язаних із Росатомом та засновник "Російської мідної компанії" Ігор Алтушкін, сказано на урядовому сайті Великої Британії.
"У п'ятницю країна оголосила про нову хвилю обмежень проти РФ, націлених на здатність Росії фінансувати та вести війну проти України. Санкції включають тіньових осіб і організації, пов'язані з розкраданням і перепродажем українського зерна. Вони також спрямовані проти основних російських енергетичних і вантажних компаній. Під санкції потрапили пов'язані з Росатомом фірми, які виробляють передові матеріали та технології, зокрема лазери", – йдеться в повідомленні.
Нові санкції пов'язані з енергетичним, металургійним, оборонним, транспортним і фінансовим секторами Росії. Мають на меті посилити тиск на залишковий дохід російського диктатора Володимира Путіна, який намагається використати ці сектори для підтримки воєнної машини РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Забороняємо імпорт": Сунак повідомив про нові санкції G7 проти РФ
Велика Британія вживає нових заходів проти російського енергетичного сектору, спираючись на заборону імпорту російського вугілля, нафти та СПГ. В санкційний список потрапили організації, пов'язані з російською державною компанією з ядерної енергетики Росатом, зокрема:
– компанія UMATEX, яка виробляє композитні матеріали на основі вуглецевого волокна для Росатома, які можуть бути використані у військових цілях;
– компанія TRINITI, чиї дослідження та розробки в галузі лазерної фізики безпосередньо фінансуються за рахунок державного оборонного замовлення Російської Федерації. Лазери TRINITI були встановлені на шасі танків з метою засліплення оптики літаків і виведення з ладу високоточної зброї.
У галузі металургії під санкції потрапив російський олігарх-мільярдер Алтушкін. Третій за величиною виробник міді в Росії, Алтушкін і його бізнес продовжують відігравати ключову роль у секторі стратегічного значення для військової машини Путіна.
Ще вісім компаній, пов'язаних із виробництвом металів у РФ, також потрапили під санкції. Велика Британія оголосила, що заборонить імпорт російських металів, включаючи алюміній, нікель і мідь.
П'ять фінансових установ опинилися під санкціями, зокрема "Дом. РФ", який діє за дорученням уряду Росії, і Металургійний інвестиційний банк, що підтримує промисловий експорт країни агресорки.
24 фізичні та юридичні особи, пов'язані з транспортними послугами Росії, також потрапили під санкції.
"Йдеться про Pawell Shipping Co LLP, Державну зернову корпорацію (GZO). Це зерно та іншу сільськогосподарську продукцію викрали зі складів і полів на тимчасово окупованих територіях України та вивезли із Запоріжжя під маркою російських товарів; шість великих російських судноплавних компаній, які створювали та підтримували економіку Путіна під час війни. Це стосується компанії Sun Ship Management, пов'язаної з Совкомфлотом, найбільшою російською державною судноплавною компанією, яка підтримує Росію в обході або підриві наслідків західних санкцій", – додали у відомстві.
У список санкцій потрапили 20 керівників оборонного сектору. Зокрема директори "Концерну Калашнікова", що виробляє 95% всієї вогнепальної зброї в Росії.
Новий пакет санкцій Європейського Союзу проти Російської Федерації передбачає заборону доступу до європейських портів суднам, які в обхід санкцій перевозять російську нафту. Кораблі, які порушують санкції ЄС або підозрюються у їхньому порушенні шляхом перевалки нафти з Росії, повинні бути виведені з європейських портів і шлюзів.
Коментарі