NASA вдалося запустити сонячний зонд Parker Solar Probe - перший космічний апарат, який пролетить на рекордно близькій відстані від Сонця.
За допомогою зонда дослідять процеси, що відбуваються на межі корони й атмосфери зірки. Parker Solar Probe запустили на ракеті Delta IV Heavy з мису Канаверал в американському штаті Флорида сьогодні о 10:31 за київським часом. Про це повідомляють на сайті NASA.
На створення зонда витратили $1,5 млрд, він має вийти на орбіту Сонця в кінці 2024 року. Апарат наблизиться до поверхні зірки на відстань 6,4 млн км - це у сім разів ближче, ніж коли-небудь. Таким чином зонд перебуватиме в зовнішніх шарах атмосфери Сонця, де температура може досягати від 500 тис. Кельвінів, тобто 500 тис. градусів за Цельсієм, до кількох мільйонів Кельвінів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сонце має свій звук - NASA оприлюднило аудіозапис
На борту Parker Solar Probe є прилади для вимірювання напруженості електромагнітного поля Сонця і визначення характеристики частинок, що випускаються зіркою. За допомогою цього обладнання вчені зможуть дістати відповідь на питання про взаємодію сонячної корони з фотосферою, верхнім шаром Сонця. Також вдасться зрозуміти , як зароджуються і розганяються частинки сонячного вітру.
Перша спроба запуску зонда була не вдалою: 11 серпня, за кілька хвилин до старту його відклали на годину, а потім і зовсім перенесли на добу. У відомстві пояснили, що були порушення межі запуску, а потім у стартовому вікні не залишилося часу для запуску.
Місяць відіграє принципово важливу роль для життя на Землі. Він забезпечує не тільки припливи з відливами і мілководдя, також є безліч непрямих ефектів. Вчені розповіли, що було б із Землею, якби не було Місяця.
Коментарі
2