USA Today, одна з провідних газет Сполучених Штатів Америки, оголосила Росію у своїй статті новою "імперією зла". Видання послалося на агресивні дії Росії щодо Грузії та України, воєнну інтервенцію в Сирії і ймовірне втручання у президентські вибори в США у 2016 році.
Як передає "24 Канал", редакційна стаття USA Today під назвою "Росія знову стала імперією зла" опублікована на сайті видання. Автори матеріалу також нагадали, що в 1983 році Рональд Рейган, президент США, назвав СРСР "імперією зла". Таким чином американський лідер попереджав про посилення глобальної загрози, яку становить Радянський Союз, і наголошував на необхідності протистояти їй.
У статті підкреслюється: "Історія повторюється. Росія сьогодні – це бліда версія комуністичного режиму, який остаточно розвалився в 1991 році. Однак російський президент Володимир Путін, який не приховує свого роздратування цим крахом, прагне повернути частину колишньої слави. Путінська стратегія знову зробити Росію великою є джерелом міжнародного хаосу".
Як аргументи свого твердження автори матеріалу наводять вторгнення Росії до Грузії у 2008 році, вторгнення в Україну в 2014 році, анексію Криму, російську воєнну операцію в Сирії, де вона "зміцнила позицію режиму Башара Асада і вчиняла злочини".
Автори статті USA Today не забули згадати і про те, що ЦРУ, ФБР і АНБ дійшли висновку, що Путін розпоряджався про проведення кібер- і пропагандистських атак "з метою вплинути на президентські вибори у США в 2016 році і підірвати довіру до американського демократичного процесу". Газета вказала й на "інші агресивні дії Росії": продаж зброї Талібану в Афганістані та нафти – Північній Кореї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забужко: Росія розпадеться і Третя світова війна закінчиться
USA Today нагадує, що Рональд Рейган у 1983 році закликав "уникати спокуси... ігнорувати факти історії та агресивні пориви імперії зла". Тому автори статті наголосили: "Через 35 років ці слова знову варті уваги".
Американська аналітична компанія спрогнозувала, як росіяни воювали б із рівним за силою супротивником.
Експерти сказали, що ніщо не вказує на бажання Росії розв'язати конфлікт із майже рівним, або рівним їй за силою воєнним супротивником, а лідери Росії розуміють несприятливі обставини, із якими їхня країна зіткнулася б у випадку тривалого конфлікту із суперником, подібним до Північноатлантичного альянсу.
Коментарі