Зближення Китаю з Росією викликає занепокоєння у Сполучених Штатів Америки.
Про це 30 грудня заявив речник Державного департаменту США. Так він прокоментував останню телефонну розмову президентів Росії та КНДР Володимира Путіна та Сі Цзіньпіна, пише CNN.
"Пекін стверджує, що дотримується нейтралітету, але його поведінка дає зрозуміти, що він все ще інвестує в тісні зв'язки з Росією. Сполучені Штати і Європа попередили КНР про наслідки надання Росії військової допомоги для її війни проти України або систематичної допомоги в ухиленні від санкцій", – зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пролетів за шість метрів від носа: китайський винищувач ледь не зіткнувся із американським
Речник Держдепу наголосив, що Вашингтон "уважно стежить" за діяльністю Пекіна, а ті, хто стане на бік Москви у несправедливій війні проти України, "неминуче опиняться на неправильному боці історії".
"Світ спостерігає за тим, які держави відстоюють основні принципи свободи, самовизначення та суверенітету, а які стоять поруч або мовчки підтримують Росію у її навмисній та неспровокованій війні", – підсумував він.
30 грудня стало відомо, що Володимир Путін у режимі відеоконференції зустрівся із Сі Цзіньпіном. Російський диктатор запросив лідера Китаю до російської столиці Москви наступної весни.
Путін також заявив, що відносини між РФ і Китаєм є "найкращими в історії" і "можуть витримати всі випробування". Дві країни посилять співпрацю між своїми збройними силами, зазначив президент РФ.
Відеодзвінок наприкінці року, перші переговори після особистої зустрічі Сі і Путіна в Узбекистані у вересні, може підкреслювати залежність Москви від Пекіна, що поглиблюється.
Москва і Пекін зблизилися в останні роки, коли Сі і Путін заявили, що дві країни розвивають партнерство "без обмежень" за кілька тижнів до вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
Коментарі