Російські компанії та судна можуть залучити до добудови трубопроводу "Північний потік-2". Про це заявили після того, як компанія Allseas оголосила про призупинення будівництва з огляду на ухвалення у США санкцій стосовно будівельників проекту.
Але російські кораблі не встигнуть завершити будівництво в короткі терміни, передає американське аналітичне видання S&P Global Platts.
У РФ є свій підрядник з експертизою будівництва морських трубопроводів - ВАТ "Міжрегіонтрубопровідбуд" (МРТБ).
Platts Analytics вважає, що для завершення будівництва "Північного потоку-2" може бути використано трубоукладальну баржу "МРТБ Фортуна", але вона здатна прокладати лише 1 км труб на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Санкції діють: будівельники "Північного потоку" покинули Балтійське море
Ще одна перешкода полягає в тому, що в заявці на отримання данського дозволу йдеться, що судна, використовувані для завершення данської ділянки, повинні мати можливості динамічного позиціонування. А їх немає у "Фортуни".
Можна використати російське трубоукладальне судно "Академік Черський", що також належить МРТБ та має можливості динамічного позиціонування. Але нині воно перебуває на Далекому Сході.
Газопровід "Північний потік-2" побудований на 92%. Будівництво поновилося наприкінці листопада 2019-го після отримання дозволу від Данії на прокладення труб в її територіальних водах. Роботи здійснювала швейцарська компанія Allseas, яка заявила, що призупиняє будівництво газопроводу через ухвалення санкцій США.
Коментарі