
Вперше в історії на кліматичному саміті ухвалили рішення про відхід від використання вугілля, нафти і газу.
Світові лідери на кліматичному саміті ООН COP28 у Дубаї погодилися на перехідний період від викопного палива заради збереження клімату, повідомляє Sky News.
Документ опублікував кліматичний орган ООН - Рамкова конвенція ООН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Список країн, які найбільше постраждали від зміни клімату
"Завершімо те, що ми розпочали. У нашій остаточній угоді вперше в історії є мова про викопне паливо", - сказав президент COP28 Султан аль-Джабер.
Угода не має обов'язкової юридичної сили. Але її зміст закликає всі країни відмовитися від використання викопного палива вперше за майже 30 років кліматичних самітів COP.
Документ містить понад 200 пунктів. Вони прописують скорочення використання вугілля, нафти і газу, щоб утримати підвищення глобальної температури нижче за ключовий поріг в +1,5°C.
В угоді йдеться, що викиди в атмосферу від використання викопного палива сягнуть піка до 2025 року у розвинених країнах. У державах, що розвиваються, це може статися ще пізніше.
Також 20 країн зобов'язуються потроїти світові потужності ядерної енергетики до 2050 року.
У найближчі десятиліття у світі може статися кліматична катастрофа, зумовлена глобальним потеплінням. Наслідки зміни клімату відчутні у всіх частинах планети.
До таких висновків прийшли Міжурядова група експертів з питань зміни клімату.
Зміни клімату призвели до істотного збільшення кількості лісових пожеж у світі. На українському Поліссі вони, ймовірно, стануть таким же регулярним явищем, яким раніше були паводки.
Коментарі