Пʼятниця, 02 лютого 2018 08:01

В ОБСЄ закликали президента Польщі ветувати "антибандерівський" закон

В ОБСЄ закликали президента Польщі ветувати "антибандерівський" закон
Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ засудив польський закон про Інститут національної пам'яті. Фото: 112.ua

Арлем Дезір, представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ, засудив польський закон про Інститут національної пам'яті. У ньому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення так званих "злочинів українських націоналістів" проти поляків.

Про це йдеться у заяві Дезіра, яку опублікували на офіційному сайті організації.

Він підкреслив: "Свобода вираження поглядів має особливе значення для істориків і вчених. Історія - це питання незалежних наукових досліджень та вільної дискусії, а не судового рішення. Закон повинен бути відхилений як непропорційне обмеження свободи вираження думок".

Та додав: "Покарання за висловлювання думок про історичні факти несумісне з міжнародними зобов'язаннями, відповідно до статті 19 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права".

Також висловив надію, що президент Польщі накладе вето на цей закон.

Окрім того, громадські діячі Польщі об'єдналися з метою протесту проти цього закону і підписали відповідну заяву, пише "Еспресо TV".

Вони заявили: "Ми, нижче підписані, виступаємо проти поправок до закону про Інститут національної пам'яті, ухвалений сенатом Польщі. Внесення змін у закон про ІНП узаконює вже присутні у суспільстві різновиди дискримінації та вияви агресії, сприяє засудженню окремих персон та етнічних груп, загострює ксенофобію, стає поштовхом для злочинності, яка ґрунтується на ненависті, поглиблює кризу правової системи, кризу у суспільній, політичній, дипломатичній та інформаційній площинах". У прийнятому законопроекті вони також знаходять загрози для "освіти, науки, свободи слова, а також стану польсько-єврейських та українсько-ізраїльських відносин".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Туск розкритикував польський "антибандерівський" закон

І вважають, що автор законопроекту, Томаш Жимковський з партії Кукіз 15, "несе безпосередню загрозу для громадян Польщі української національності, для українських працівників на території Польщі".

Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі. Документ передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Відповідно до цього документа покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк до 3 років загрожує за вживання виразу "польські табори смерті" та інші висловлювання, які можуть бути інтерпретовані як спроба виставити поляків співучасниками злочинів Третього Райху, включно з геноцидом європейського єврейства. Таке ж покарання законом вводиться за пропаганду "бандерівської" ідеології і заперечення Волинської трагедії.

Зараз ви читаєте новину «В ОБСЄ закликали президента Польщі ветувати "антибандерівський" закон». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода