Від початку пандемії Covid-19 щонайменше 9 осіб стали доларовими мільярдерами. Надмірні прибутки їм принесли фармацевтичні компанії-монополісти які виготовляють вакцини від коронавірусу.
Найбільше заробив гендиректор американської компанії Moderna Стефан Бансель. Його статки оцінюються в 4,3 мільярда доларів, повідомляє Oxfam.
На другій позиції опинився співзасновник і керівник німецької біотехнологічної корпорації BioNTech Угур Шахін із 4 мільярдами доларів статків.
До переліку також потрапили:
імунолог і інвестор Moderna Тімоті Спрингер (2,2 мільярда доларів);
голова ради директорів Moderna Нубар Афеян (1,9 мільярда доларів);
голова компанії ROVI, яка виробляє упаковку для вакцини Moderna, Хуан Лопес-Бельмонте (1,8 мільярда доларів);
вчений і інвестор Moderna Роберт Лангер (1,6 мільярда доларів);
співзасновник і головний науковий співробітник китайської фармкомпанії CanSino Biologics Чжу Тао (1,3 мільярда доларів);
співзасновник і старший віце-президент CanSino Biologics Цю Дунсю (1,2 мільярда доларів);
співзасновник і старший віце-президент CanSino Biologics Мао Хуайхуа (1 мільярд доларів).
Їхній сукупний статок становить 19,3 мільярда доларів. За словами активістів, цієї суми достатньо для того, щоби повністю вакцинувати від Covid-19 близько 780 млн осіб в країнах з низьким рівнем доходу. Поки що ці держави отримали лише 0,2% від загальносвітового обсягу вакцин через дефіцит доз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На боротьбу з пандемією. МОЗ візьме кредит у Світового банку
Окрім того, статки восьми вже існуючих мільярдерів, задіяних у фармацевтичних корпораціях з вакцин від Covid-19, збільшилися на 32,2 мільярда доларів. Цієї суми достатньо для повної вакцинації всіх жителів Індії.
На початку місяця США підтримали ідею відмовитися від патентів на Covid-вакцини на період пандемії, щоб дозволити більшій кількості виробників виготовляти препарати від коронавірусу.
Однак низка європейський країн, зокрема Німеччина та Велика Британія, висловилися проти цієї ініціативи. Вони вважають, що скасування патентів не призведе до значного збільшення пропозиції препарату через обмежені виробничі потужності і недостатню кількість компонентів. До цієї позиції також приєдналася компанія Pfizer.
Коментарі