Президент РФ Володимир Путін відмовляється від терміну "денацифікація".
Про це повідомляють розслідувачі "Проєкта" з посиланням на джерела у Кремлі.
У своєму відеозверненні 24 лютого Путін назвав цілями вторгнення в Україну "демілітаризацію" та "денацифікацію". За даними російських соціологів, більшість росіян не розуміють значення цих термінів, та не можуть їх пояснити.
"Майже одразу з'ясувалося, що термін – невдалий. Приблизно через тиждень після початку війни Кремль попросив своїх соціологів провести закриті телефонні соцопитування, у тому числі з питанням ставлення росіян до основних тез пропаганди. Чотири співрозмовники "Проєкту" – високопоставлений медіаменеджер та близькі до Кремля соціолог та політтехнологи – стверджують, що респонденти не змогли до ладу пояснити, що означає "денацифікація". Крім цього людям було складно навіть вимовити це слово, каже один із співрозмовників", - йдеться у повідомленні видання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська пропаганда намагається демонізувати збройні формування України
Російські пропагандисти скоротили вживання терміну "денацифікація". Це видно з передачі "Вести недели" Дмитра Кисельова. У першому після вторгнення випуску він 7 хв пояснював сенс "денацифікації". А у квітні він це слово майже не використовував.
Центр протидії дезінформації при РНБО України зібрав добірку фейків, маніпуляцій та дезінформації, які російські окупанти згенерували на ранок 4 травня. Міноборони Росії поширює фейк про те, що на території шкіл у Миколаєві нібито розміщені установки РСЗВ, бронетехніка та боєприпаси.
Коментарі
1