У Європейському Союзі відчули серйозні дефіцити в оборонній сфері через поставки зброї в Україну.
Це робить Європу вразливою перед "загрозами високого рівня", тому потрібно збільшувати оборонні замовлення, сказав 8 грудня голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель, передає РБК-Україна.
"Запаси зброї до ЄС, що постачається Україні, виснажуються через те, що ми роками не забезпечували необхідне фінансування. Те, що ми спрямовуємо Києву, ми беремо не зі складів, а з наших армій", – наголосив Боррель.
За його словами, 2021 року всі країни ЄС витратили на оборону €214 млрд, що на 6% більше, ніж 2020 року. Найбільше витрати на оборону збільшили Греція, Італія, Словенія і Фінляндія.
"Я знаю, що громадська думка віддає перевагу олії, а не гарматам, безумовно, але ми роками недоінвестували (в ОПК.– Gazeta.ua). І ці склади швидко порожніють, бо вони й були майже порожніми", – заявив високопосадовець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США зробили заяву щодо передачі Україні німецьких танків
Також він додав, що заяви європейських урядів на тлі російської агресії проти України вказують, що зростання оборонних видатків продовжиться і в наступні роки.
Жозеп Боррель закликав союзників нарощувати оборонні замовлення. Промисловці ж мають подати інформацію, що, як швидко і в яких обсягах вони можуть виробляти. Це потрібно для того, додав він, щоб максимально швидко наростити виробництво.
"Зараз все стає кращим, але недостатньо, особливо в частині кооперації. У короткостроковій перспективі потрібно спільно інвестувати та зробити закупівлі. Закупити більше – і спільно", – сказав Боррель.
Єврокомісія підготувала дев'ятий пакет санкцій проти Росії 7 грудня. Тоді ж президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн розповіла подробиці обмежень, які увійшли в новий пакет.
Сенат Конгресу Сполучених Штатів Америки 7 грудня погодив рекордний оборонний бюджет на $847,3 млрд. Із них – $800 млн на військову допомогу Україні.
Коментарі