Понеділок, 26 жовтня 2020 23:33

В Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк. Силовики продовжують затримувати людей

В Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк. Силовики продовжують затримувати людей
В Білорусі продовжуються мітинги. Фото: Лента

У Білорусі почався страйк після того, як Олександр Лукашенко не виконав жодної з вимог до нього.

Нинішня влада країни відчула страйк – і звично вдалася до придушення незгодних. Поіменний список затриманих публікує правозахисний центр "Весна" – на вечір 26 жовтня в ньому вже під 310 людей по всій Білорусі, і цей список усе розширюється, інформують місцеві ЗМІ.

На вечір планувалася й загальнонаціональна акція на підтримку страйку – але принаймні в Мінську, де ця акція могла б стати найчисленнішою, силовики не дали провести її.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Мінську силовики приступили до жорсткого розгону протестуючих

У ніч на 26 жовтня збіг термін підтриманого широкими колами громадськості Білорусі (25 жовтня на його підтримку в Мінську на вулиці вийшло близько ста тисяч людей, менші акції були і в інших містах) "народного ультиматуму". Від Лукашенка вимагали відмовитися від претензій на посаду президента і заявити про відставку, а також звільнити всіх затриманих і ув'язнених за політичними мотивами.

Зараз ви читаєте новину «В Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк. Силовики продовжують затримувати людей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі