В Австрії проходять дострокові парламентські вибори, які оголосили після травневого Ібіца-скандалу, що призвів до розвалу уряду Себастіана Курца в коаліції з ультраправими.
Згідно з опитуванням, колишній канцлер Курц знову очолить уряд, проте йому необхідно буде знайти партнера по коаліції. В останніх опитуваннях підтримка партії Курца становила 33%- 34%. Про це повідомляє "Європейська правда".
У виборах також беруть участь соціал-демократи, ультраправа Партія свободи, Зелені та ліберали. Переговори про коаліцію вочевидь будуть складними і триватимуть тижнями.
Як зазначається, партія Свободи на чолі з новим лідером Норбертом Гофером сподівається на відновлення коаліції з партією Курца. Проте не виключено, що Курц спробує утворити трипартійну коаліцію з Зеленими і лібералами - вперше в історії Австрії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленського просять оприлюднити стенограми телефонних розмов з Путіним
У травні в мережу просочився відеозапис розмови віце-канцлера Хайнца-Крістіан Штрахе і його соратника з ультраправої "Австрійської партії свободи" Йоханна Гуденуса з ефектною блондинкою Оленою Макаровою на Ібіці, що назвалася племінницею російського олігарха і власника нафтогазової компанії "Ітера" Ігоря Макарова, наближеного до Путіна. Влітку 2017 р. Штрахе і Гуденус пообіцяли їй допомогти придбати земельні ділянки в Австрії, частину акцій видання Kronen Zeitung і посприяти в передачі її фірмі держзамовлень в будівельному секторі в обмін на надання "Австрійської партії свободи" закордонного фінансування за тіньовою схемою через неурядову організацію.




















Коментарі