Кількість людей на Землі сьогодні офіційно сягнула 8 млрд, а за декілька років може зрости до 8,5 млрд.
Світове населення може зрости приблизно на пів мільярда 2030 року, повідомляє ООН. 2050-го воно становитиме 9,7 млрд та 10,4 млрд ‒ 2100 року.
"Водночас зростання населення в цілому уповільнилося. Кількість глобального населення сьогодні зростає найповільнішими темпами з 1950 року, впавши менше ніж на відсоток 2020-го", – сказано в щорічному звіті World Population Prospect, опублікованому в понеділок до Всесвітнього дня народонаселення.
Глобальне зростання населення з часом все більше зосереджується серед найбідніших країн світу, зокрема в Африці. Країни з найвищим рівнем народжуваності, як правило, мають найнижчий дохід на душу населення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія має заплатити репарації Україні ‒ резолюція ООН
Китай залишається лідером за кількістю населення. Водночас Індія наздоганяє КНР. Імовірно, вона скоро стане найбільш густонаселеною країною у світі. Через зростання населення КНР запровадила сувору політику однієї дитини з 1980 по 2015 рік, щоб утримати чисельність під контролем.
Коефіцієнт народжуваності в Китаї, який становив 1,16 2021 року, був нижчим за стандарт ОЕСР 2,1 для стабільного населення та є одним із найнижчих у світі. За словами демографів, пандемія коронавірусу та суворі заходи Китаю щодо її припинення також могли мати глибокий вплив на бажання багатьох людей мати дітей.
Цьогоріч кількість новонароджених у Китаї скоротилася до рекордно низького рівня, опустившись нижче 10 млн, порівняно з торішніми 10,6 млн, що вже на 11,5% менше, ніж 2020 року.
Частка населення старше 65 років зараз становить 13%, але очікується різке її зростання. Стурбований перспективою старіння суспільства Китай намагається заохотити пари народжувати більше дітей за допомогою податкових пільг і грошових пожертвувань, а також надаючи щедрі декретні відпустки, медичне страхування та житлові субсидії. Тим часом демографи вважають, що цих заходів недостатньо.
На Філіппінах 2021 року народилося 214 тис. незапланованих дітей. Кількість населення в країні зростає на 1,7 млн дітей в рік. Переважно в сім'ях, які ледь зводять кінці з кінцями. Пандемія коронавірусу – не єдина причина, через яку на Філіппінах виникла демографічна криза.
Одна з причин високої народжуваності в тому, що впливова католицька церква в країні виступає проти контрацепції, заохочуючи дітонародження. Попри заборони церкви, Філіппіни почали справлятися з ситуацією, і до карантину були успіхи в скороченні бідності, пов'язані з суворим виконанням урядом закону про репродуктивне здоров'я. Він зробив доступнышими для бідних філіппінців статеве виховання і контрацепцію. Але пандемія звела нанівець усі досягнення.
Коментарі