
Після розповсюдження "груп смерті" та численних самогубств підлітків юзери створили гру для боротьби із "синіми китами".
Про це пише buzzfeed.com.
Позитивна онлайн-гра виникла у Бразилії під назвою "Рожевий кит". Її започаткували 30-річна Ана Паула Хоппе і 28-річний Рафаель Тільтчер. "Рожевий кит" схожий на "синього" тим, що у цій грі також необхідно виконувати серію завдань. Однак вони спрямовані на заохочення позитивних ідей. Наприклад. виконання домашніх завдань чи допомога по дому.
Хоппе і Тільтчер розповіли, що вони отримували повідомлення від молодих людей, які шукають допомогу відразу ж після запуску сторінки Pink Whale.
У відповідь вони фактично найняли психолога, щоб відповідати на повідомлення. Від квітня відповідна сторінка у Facebook має понад 300 000 підписок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція затримала адміністратора "Синього кита"
"Рожевий кит" став настільки популярним, що породив книгу та додаток. Ідея швидко поширилася по всій Південній Америці. Наприклад, в Аргентині з'явився "зелений кит".
"Групи смерті" – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про "групи смерті" на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.
Кіберполіція також опублікувала список українських підлітків, які зареєстровані в подібних групах.
Коментарі