Збільшення російських військових витрат не прирівнюється зростанню російського військового потенціалу.
Водночас це може вплинути на здатність Кремля підтримувати війну в Україні, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
"1 грудня російський диктатор Володимир Путін підписав указ про затвердження федерального бюджету на 2025 рік та проєкт федерального бюджету на 2026-2027 роки. У бюджеті на 2025 рік на військові потреби виділяється близько 41% річних витрат Росії", - йдеться у свіжому звіті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: The Economist підрахувало, скільки українських військових загинули з 2022-го
Постійна увага РФ до військових витрат, імовірно, позначається на ефективності і стійкості російських соціальних програм, що може вплинути на здатність Кремля підтримувати війну в Україні, враховуючи зростаючий тиск на російську економіку і тенденцію Путіна уникати ризиків для стабільності свого режиму.
"Збільшення російських військових витрат, хоча і є небезпечним, не обов'язково дорівнює одночасному збільшенню російського військового потенціалу, особливо з огляду на те, що значна частина коштів спрямовується на виплату пільг російським військовослужбовцям, ветеранам та членам їхніх сімей", - пояснюють експерти.
Нові санкції США проти російських банків спричинили падіння курсу рубля. Це ставить під загрозу останні канали прямого надходження іноземної валюти у РФ.
21 листопада США запровадили санкції проти близько 50 російських банків, які мають зв'язки з глобальною фінансовою системою. З того часу рубль втратив понад 5%.
Курс рубля перевищив 105 за долар. Це найслабший рівень з березня 2022 року, коли були запроваджені перші масштабні санкції через повномасштабне вторгнення в Україну.
Коментарі