вівторок, 12 травня 2020 18:47

Українець розповів, як Данія переживає вихід із карантину

Українець розповів, як Данія переживає вихід із карантину
Українець Вадим Сукач, який мешкає в Данії, розповів про данський сценарій виходу з карантину. Фото: facebook.com/vadym.sukach

Перший етап послаблення карантину в Данії розпочався з середини квітня - діти пішли до дитсадків та молодших класів шкіл. Маскового режиму не оголошували, а за порушення встановили солідні штрафи.

Про те, як Данія переживає оголошений через пандемію Covid-19 карантин, розповів PTV українець Вадим Сукач, який мешкає в місті Оденсе.

"До пом'якшення карантину діяли такі обмеження, що всі заклади були закриті. Маю на увазі школи, дитсадочки, театри та все інше. Працювали підприємства. Перші два тижні після початку карантину не можна було збиратися більше 100 осіб на різні заходи. Потім обмежили до 10 осіб. Обмеження досі діє по всій Данії. Якщо порушили, людина повинна заплатити штраф у розмірі 1,5 тис. данських крон. Це діє - ніхто нікуди від штрафу не заховається", - каже Вадим.

Маскового режиму в Данії узагалі не оголошували. Пояснювали неефективність звичайних масок для пересічних громадян. Маски потрібно було носити тільки хворим. Та ще лікарям під час роботи - професійні 3-шарові, спеціально призначені.

Багато людей проживає в Копенгагені. Там важко дотримуватися обмежувальних заходів - зокрема, триматися на відстані 2 м один від одного. Були великі скупчення у відомих парках. Тому взагалі заборонили доступ туди. За порушення встановили штраф у 2,5 тис. крон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін послабив карантин у РФ попри те, що країна ввійшла в трійку по зараженню Covid-19

15 квітня оголосили про початок першої фази послаблення карантину, коли діти пішли до садочків та школярі до 5-го класу пішли на навчання. Але умовою для навчальних закладів була відстань між партами 2 м, максимально багато місць для миття та дезінфекції рук. Більше бувати на свіжому повітрі та не збирати дітей великими групами.

"Наша донька ходить у невелику приватну школу. Вони зробили так, що розділили декілька входів і виходів. І відвели певний час, коли можна проходити. Щоб не було на вході великого скупчення людей. В основному, навчання проводиться на вулиці. Одна із умов - щоб діти принесли теплі подушки, щоб сидіти на свіжому повітрі", - розповідає чоловік.

Працюють великі підприємства, але роботу втратили понад 50 тис. людей. Маленьки підприємства, такі як кафе, ресторани, перукарні, поки закриті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща і Литва починають відкривати кордони після карантину

Якщо підприємство має до 25 співробітників, або втратило 30% від реалізації продукції, воно має право на отримання компенсації від держави. Також є допомога на покриття заробітної плати - уряд компенсує до 75% ставки, або до 90%, якщо оплата почасова. Але цей пакет допомоги уряд Данії призначив лише на 4 місяці.

"Взагалі заражених близько 10 тис., протестованих - 280 тис. осіб. Однак, не всіх тестують, тож справжня цифра, скільки може бути заражено осіб, невідома.
Разом із тим, одужали понад 8 тис., померли 514 осіб. В основному, це люди старшого віку. Інформацію надають щодня. Захворюваність після послаблення карантину трохи збільшилася, а зараз знову пішла на спад", - зазначив Вадим Сукач.

В італійському регіоні П'ємонт у трьох муніципалітетах з 12 травня відкриваються школи і дитсадки.

З певними обмеженнями, діти з міст Боргосезії, Варалло та Квадроне, що у провінції Верчеллі, з 12 травня стануть першими в Італії, які повернуться до шкіл після більш як 2 місяців карантину, завдяки пілотному проєкту регіональної влади П'ємонту.

Зараз ви читаєте новину «Українець розповів, як Данія переживає вихід із карантину». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути