понеділок, 15 березня 2021 10:52

Українські бізнес-асоціації попросили Раду підтримати поступове підвищення акцизів на ТВЕНи

Українські бізнес-асоціації попросили Раду підтримати поступове підвищення акцизів на ТВЕНи
Якщо не переглянути норми чинної редакції Податкового кодексу України, легальний ринок ТВЕНів може суттєво зменшитися - Дерев'янко. Фото: depositphotos.com

Провідні бізнес-асоціації України: Американська торговельна палата, Європейська Бізнес Асоціація та Спілка українських підприємців – звернулися до Верховної Ради щодо необхідності запровадити більш поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби для електричного нагрівання - ТВЕНи.

"Законом України №466-ІX з січня цього року ставку акцизу на ТВЕНи було підвищено на 320 відсотків. За оцінками експертів компаній-членів Палати таке різке підвищення може призвести до негативних наслідків для державного бюджету та економіки загалом через зростання рівня нелегального ринку зазначеної продукції, про що неодноразово наголошувалось Палатою", – заявив в офіційному листі президент Американської торговельної палати Андрій Гундер.

З ним погоджується і виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Ганна Дерев'янко.

"За попередніми оцінками експертів Асоціації, якщо не переглянути норми чинної редакції Податкового кодексу України, легальний ринок ТВЕНів може суттєво зменшитися, що, своєю чергою, зумовить недоотримання бюджетом запланованих доходів від акцизного податку на ТВЕНи", – прогнозує Ганна Дерев'янко.

Тому Американська торговельна палата, Європейська Бізнес Асоціація, Спілка українських підприємців просять парламент підтримати поправку №55 до законопроєкту №4278 щодо більш поступового підвищення акцизу на ТВЕНи – на 200% 2021 року та на 30% щорічно з 2022-го по 2025 рік.

"Зазначене більш поступове підвищення акцизу сприятиме поміркованій акцизній політиці й інвестиційній привабливості України", – впевнена виконавча директорка Спілки українських підприємців Катерина Глазкова.

На думку президента Американської торговельної палати Андрія Гундера, запропонований у поправці №55 підхід більшою мірою відповідає законодавству і практиці Європейського Союзу.

"Поступове підвищення ставок податку відповідає європейській практиці, Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Директиві №2011/64/ЄС від 21 червня 2011 року про структуру та ставки акцизного збору на тютюнові вироби", – пояснює Андрій Гундер.

Виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Ганна Дерев'янко нагадала, що в країнах Євросоюзу ставки акцизу на ТВЕНи нижчі, ніж акциз на сигарети.

"Вважаємо за необхідне надалі забезпечити диференціацію зазначених ставок та встановити меншу ставку для ТВЕНів. За даними експертів Асоціації, в країнах Європейського Союзу рівень ставок на сигарети та ТВЕНи не є однаковим", – заявила Ганна Дерев'янко.

У провідних бізнес-асоціаціях України наголошують, що прийняття поправки №55 дозволить зберегти прогнозовані умови оподаткування, захистити легальний ринок ТВЕНів, що забезпечить поступове збільшення бюджетних надходжень, захист наявних і залучення нових інвестицій в економіку України.

Федерація роботодавців підтримала рішення Комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики щодо поступового підвищення ставки акцизного податку на ТВЕН. За розрахунками експертів Федерації роботодавців поступове підвищення акцизу на ТВЕНи дасть держбюджету додатково 2,6 млрд грн.

Зараз ви читаєте новину «Українські бізнес-асоціації попросили Раду підтримати поступове підвищення акцизів на ТВЕНи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути