Американські біологи успішно протестувала на мишах експериментальну нановакцину від практично всіх штамів вірусу грипу типу А.
Дані типи грипу відносять до найнебезпечніших, повідомляє Nature Communications.
Різновиди діляться на групи А1 і А2: до першої групи належить вірус свинячого, до другої пташиного грипу.
Вчений Лей Ден і його колеги серйозно наблизилися до отримання універсальної вакцини. Для отримання препарату вчені створили наночастинки, що складаються з кількох шарів жиру і фрагментів гемаглютиніну - білкової броні вірусу, що забезпечує здатність вірусу приєднуватися до клітини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Першу вакцину проти поліомієліту виробляли з нирок мавп
"Ці частинки білка розташовувався в наночастицах так, що поступово звільнялися і потрапляли в кров після введення вакцини. При цьому за формою вони були аналогічні частинам "живого" вірусу. Завдяки цьому імунітет поступово вчиться розпізнавати ділянки в структурі гемаглютиніну і нейтралізувати їх", - розповіли вчені.
Американські дослідники створили сполуку, яка успішно атакує три основні компоненти вірусу імунодефіциту - ВІЛ. Автори розробки з Національного інституту охорони здоров'я США і фармацевтичної компанії Sanofi кинули виклик смертельно-небезпечному вірусу, використовуючи так звані широко нейтралізуючі антитіла. Вони вбивають значну частину штамів вірусу і запобігають зараженню.
Коментарі