Світові ціни на нафту знизилися 29 вересня після зростання на понад $3 на попередній сесії.
Міцний долар обмежує попит на нафту з боку покупців, які використовують інші валюти, а побоювання щодо нестійких економічних перспектив затьмарюють настрої учасників ринку, повідомляє Reuters. Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 0,5% – до $88,9 за барель, тоді як ф'ючерси на нафту WTI впали на 0,4% – до $81,8.
"Обидва контракти дорожчали протягом двох попередніх сесій після досягнення дев'ятимісячного мінімуму 27 вересня. Ціни зростали через тимчасове падіння індексу долара та значніше, ніж очікувалося, скорочення запасів палива в Сполучених Штатах Америки, що дало надію на відновлення споживчого попиту", – ідеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виток газу з "Північного потоку" може спричинити екологічну катастрофу – Bloomberg
У четвер індекс долара знову зріс, що знизило схильність інвесторів до ризику та посилило побоювання щодо глобальної рецесії.
Банк Англії тим часом заявив, що має намір купити якнайбільше довгострокових державних облігацій до 14 жовтня, щоб стабілізувати свою валюту.
Goldman Sachs знизив прогноз цін на нафту на 2023 рік, пославшись на очікування слабкішого попиту та зміцнення долара, але заявив, що розчарування у глобальній пропозиції зміцнило його довгостроковий прогноз на зростання.
Водночас Європейський Союз запропонував новий пакет санкцій проти Росії за її вторгнення в Україну, зокрема посилення торгових обмежень, внесення більшої кількості окремих осіб до чорних списків та обмеження цін на нафту для третіх країн. Щоб реалізувати план, 27 країнам-членам блоку необхідно буде подолати власні розбіжності.
Ціна на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE опустилася 27 вересня нижче за $83 за барель. Востаннє таку ціну зафіксували 11 січня.
Бенчмарки втрачають третій тиждень поспіль, частково через посилення долара, що робить нафту дорожчою для покупців, які використовують інші валюти. Індекс долара знизився в п'ятницю, але залишився поблизу максимуму минулого тижня.
На тлі побоювань щодо глобальної рецесії, які зростають, інвестори готуються до підвищення процентної ставки в США, адже дані показали розширення базової інфляції.
Ціни на нафту також можуть отримати підтримку в четвертому кварталі, оскільки члени ОПЕК+, імовірно, обговорять скорочення видобутку на жовтневому засіданні. Європа зіткнеться з енергетичною кризою на тлі невизначеності з постачанням нафти й газу з Росії.
На ринок також вплинув прогноз Міжнародного енергетичного агентства щодо майже нульового зростання попиту на нафту в четвертому кварталі через слабший попит у Китаї.
Коментарі