У російському уряді зараз обговорюють можливість брати кредити у Китаю.
Цу свідчить про проблеми з наповненням бюджету РФ, повідомив російський економіст Ігор Ліпсиц, передає "NV Бізнес".
"Картина ж досить зрозуміла. Коли Путін починав "військову операцію" в Україні, він думав, що це буде дуже швидко і йому вистачить запасів. Все-таки був золотовалютний резерв (ЗВР) досить великий. Зараз він потрапив у ситуацію, коли ЗВР заморожено. У 2022 році Захід допоміг Путіну заробити невдалою системою санкцій. Величезна маса доходів 2022-го дала змогу протриматися той рік і більшу частину 2023-го", - вказав він.
Тепер гроші у Москви закінчуються.
"Експорт падає, ціна на нафту нестійка, газовий експорт помер. І загалом практично гроші брати нізвідки. І в цей момент починається все більш гостра проблема з дефіцитом бюджету", - вказав Ліпсиц.
Путін починає перейматися тим, що гроші знайти важко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія та Китай посилюють військову співпрацю і можуть заключити альянс - Business Insider
"Сама історія із залученням грошей з Китаю досить дивна. Йдеться не про кредит, а про спробу залучити інвестиційний ресурс, випустивши якісь облігації в юанях. Справа навіть не в тому, щоб Китай вкладався, а щоб Пекін дозволив емітувати облігації в Росії в юанях. Тоді китайські інвестори і російські, у яких є, можливо, юані від торгівлі з Китаєм, могли б купувати облігації на вигідних умовах. Але це не можна зробити без дозволу Китайського народного банку. А щодо того, що цей дозвіл буде надано, дуже сумнівно", - вказав економіст.
КНР не планує фінансово підтримувати Росію.
"У них немає на це особливо-то інтересу. Я думаю, у них зараз це і не в пріоритеті, тому що у Пекіна також великі проблеми. Якщо ви поцікавитеся статистикою того, що відбувається в Китаї, то там досить погано", - зазначив економіст.
У жовтні Сі Цзіньпін зустрічався із президентом РФ Володимиром Путіним у Пекіні. Перед цим глава КНР у березні їздив в Москву.
У вересні Путін приймав диктатора Північної Кореї Кім Чен Ина на космодромі в Амурській області РФ.
У жовтні Сполучені Штати Америки наклали санкції на 42 китайські компанії, які постачали оборонному сектору РФ схеми.
Коментарі