У Польщі із 7 квітня набули чинності зміни до трудового законодавства, які врегулювали дистанційну роботу найманих працівників.
Відтепер працювати можна дистанційно повністю або частково у місці, обраному найманим працівником, яке потрібно щоразу погоджувати з роботодавцем. Про це повідомляє RMF24.
Міністр з питань родини та соціальної політики Польщі Марлена Малаг назвала цей день "важливим для ринку праці".
"Це наша відповідь на зміну тенденцій і потреби найманих працівників та роботодавців, які почали використовувати такий формат, що став поширений в умовах пандемії. Віддалена робота – це додаткові можливості, особливо для мешканців малих містечок", ‒ зазначила Малаг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українських дітей зобов'яжуть ходити до польських шкіл
Новим законодавством введено й інші новації. Зокрема, компенсацію за електроенергію, яку людина витрачає для роботи з власного обладнання у своєму помешканні.
Закріплено також поняття повністю дистанційного та "гібридного" формату роботи. За працівниками закріплюється право час від часу працювати дистанційно через особисті обставини – до 24 днів на рік. Але для цього потрібно завчасно попереджувати роботодавця.
Роботодавець не зможе відмовити у проханні про дистанційну роботу, наприклад, батькам, які мають дітей віком до чотирьох років, тим, хто наглядає за хворим родичем, та вагітним жінкам.
Ці зміни до законодавства у Польщі затвердили наприкінці 2022 року.
Більшість українців, які через широкомасштабну війну виїхали до Польщі, хочуть повернутися в Україну. Здобутий за кордоном досвід планують використати під час відбудови рідної країни, заявив посол України в Польщі Василь Зварич.
У Польщі підрахували витрати на українських біженців та їхній вклад в економіку за останні 10 місяців. Дійшли висновку, що українці позитивно вплинули на Польщу.
Коментарі