четвер, 13 квітня 2023 09:00

Спецтема: Війна Росії проти України

У Польщі побільшало біженців, які не хочуть в Україну – опитування

У Польщі побільшало біженців, які не хочуть в Україну – опитування
Біженці на вулиці у Львові. Фото: ілюстративне, УНІАН

В Україну з Польщі не планують повертатись приблизно 45% опитаних біженців, з них 7% мають намір переїхати в іншу країну.

Водночас 55% українців хочуть повернутись додому. Про це свідчать результати опитування аналітичного центру міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal.

В опитуванні взяли участь 1270 українців, які перебувають у Польщі від 24 лютого 2022 року. Опитування проводилося упродовж березня цього року.

Більшість українців, які бажають повернутись в Україну (82%), заявили, що зроблять це тільки після перемоги. 8% зазначили, що збираються додому вже цієї весни, 6% планують повернутися влітку, і 4% – восени.

У жовтні 2022 року всього 17% респондентів відповіли, що не планують повертатися в Україну, 22,4% мали на меті поїхати додому протягом найближчих трьох місяців, 35% готувалися залишитися в Польщі щонайменше на рік та 25,6% планували повернутись, щойно закінчиться війна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ці чотири кольори міцніші за ворожий триколор" – Зеленський показав щемливі фото з Варшави

"Деяким людям вже нема куди повертатися. Переважно це люди зі сходу та півдня України, чиї будинки знищені російськими окупантами. Багато людей вже адаптувалися в Польщі, влаштувалися на роботу та віддали дітей у польські школи. Деякі жінки побудували стосунки з поляками і вже не хочуть розлучатися", – зазначила директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

В агенції додали, що важливий фактор, який вплинув на плани українців залишитися, – це відкриття українських бізнесів у Польщі. Починаючи з другої половини минулого року, понад 10 тис. українських компаній відкрилися в Польщі.

Польща прийняла найбільше українців серед усіх країн від початку повномасштабного вторгнення Росії. У країні живуть приблизно 2 млн наших громадян. Ідентифікаційний номер PESEL отримали 1,5 млн громадян України. За даними управління соціального страхування ZUS, офіційно працевлаштовані вже 739 тис. українців.

Близько 80% поляків оцінили стосунки Польщі з Україною як добрі або дуже добрі. 23,4% респондентів відповіли "дуже добре". 56,1% – "добре". 13,1% опитаних не мають думки з цього приводу.

Опитування провела дослідницька агенція SW Research для видання Rzeczpospolita.

Зараз ви читаєте новину «У Польщі побільшало біженців, які не хочуть в Україну – опитування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути