Стратегічні цілі Російської Федерації виходять за межі України. Враховуючи те, що Кремль має намір повернути собі розміри колишнього Радянського Союзу
З огляду на це, Північноатлантичний альянс готовий до прямої конфронтації з РФ. Про це заявив голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер в інтерв'ю португальському каналу RTP.
"Так, ми готові", – відповів Бауер на запитання про готовність країн НАТО до прямого військового конфлікту з РФ.
Він наголосив, що теперішнім пріоритетом Альянсу є переозброєння.
За словами високопосадовця, промислове виробництво країн НАТО необхідно переорієнтувати на військову сферу. Для того, щоб провести переозброєння, доцільно запровадити "воєнну економіку мирного часу", вважає Бауер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Говоритимуть про Україну ‒ у НАТО проведуть важливу зустріч
Він нагадав, що під час минулорічного саміту у Мадриді, очільники країн НАТО вирішили розмістити ще чотири бойові групи у Словаччині, Угорщині, Румунії та Болгарії на додачу до створених бойових груп у країнах Балтики та Польщі. Після спроби анексії Росією Криму.
"Ми посилили ці бойові групи, трохи збільшили їх, дали їм більше підтримки у вогневій силі, покращили запаси на складах тощо", – сказав адмірал.
До реальності ядерної війни він ставиться скептично. Заявив, що не вважає російського президента Володимира Путіна божевільним.
"Думаю, Володимир Путін не божевільний, і це хороша новина. У нього є ідеї, які не відповідають нашим ідеям. Але він не божевільний. А отже, все ще раціональна людина", – впевнений адмірал.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії Альянс виключив залучення свого військового контингенту на території України. Також відмовив у закритті неба над Україною.
Альянс не є учасником війни, і це так і залишатиметься. Він не посилатиме в Україну ні своїх військ, ні літаків, заявив нещодавно генсек НАТО Єнс Столтенберг. Але запевнив, що країни НАТО підтримуватимуть українців необхідним озброєнням.
Коментарі
1