У Китаї безвісти зникла лікарка Ай Фень. За два тижні до цього вона опублікувала матеріал, в якому звинуватила владу в замовчуванні і приховуванні коронавірусної епідемії вже тоді, коли катастрофа була неминучою.
Ай Фень була однією з перших серед тих, хто зрозумів, з чим зіштовхнувся світ. Саме вона ще 18 грудня 2019 року проводила огляд першого пацієнта, який надійшов у лікарню з украй незвичайною формою респіраторної інфекції. У наступні два тижні ще кілька хворих зі схожими симптомами надійшли в її відділення, повідомило 60 Minute Australia.
Підозріло схожа на грип хвороба виявилася мутованим коронавірусом SARS-CoV-2. Перший пацієнт, до слова, виявився працівником Уханьского ринку морепродуктів, з якого, як на сьогодні відомо, все і почалося.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Італії - криза: громадяни бояться бідності більше, ніж коронавірусу
Але результати аналізів одного з пацієнтів вона отримала лише в кінці грудня, коли ні про який карантин оголошено ще не було. Перекресливши в документі словосполучення "коронавірус SARS", вона розіслала фотокопії колегам. Одним з одержувачів був офтальмолог Лі Веньлян. Він, як і Ай Фень, отримав сувору догану за поширення інформації про хворобу. У лютому Веньлян помер через нову інфекцію.
Лікарка розповіла про цей інцидент журналу "Женьу" і через два тижні після публікації викривального матеріалу зникла. Де вона перебуває - невідомо. Статтю видалено.
Зникнення Ай Фень спровокувало протести китайських активістів та інтернет-користувачів. Як демонстрацію своєї боротьби з цензурою офіційного Китаю вони переклали її статтю шрифтом Брайля, на абетку Морзе, емодзі, давнє письмо Чжуаньшу і безліч інших кодів.
Після трансляції випуску 60 Minute Australia, на сторінці Ай Фень в Weibo з'явився пост: фотографія однієї з уханьских вулиць. І загадковий підпис: "Річка. Міст. Дорога. Бій годин".
З огляду на відео і внутрішню репресивну політику Китаю, можна припустити, що Ай Фень стала жертвою влади, яка намагається приховати те, що вони довгий час замовчували інформацію про коронавіруси перед усім світом.
У Китаї виявили "нульового пацієнта". Ним виявилася жінка, яка також працювала на злощасному ринку морепродуктів. Вона продавала креветки. Через кілька місяців поширення епідемії ВООЗ заявила про досягнутий хворобою пік.
Коментарі