середа, 12 лютого 2025 15:24

У Forbes назвали наслідки ударів по НПЗ в РФ

У Forbes назвали наслідки ударів по НПЗ в РФ
Удари по НПЗ у лютому в РФ: Фото: Генштаб ЗСУ

Лютий 2025 року виявився для Росії одним з найгірших місяців через атаки безпілотників.

Атаки на ключові об'єкти нафтової інфраструктури на території РФ спричинили справжній хаос у цій стратегічній галузі, а внаслідок ударів було тимчасово скорочено виробництво нафтопродуктів приблизно на 10%. Про це йдеться у матеріалі видання Forbes.

У статті вказано про те, що цей місяць виявився гіршим для росіян, а українські безпілотники пролетіли відстань щонайменше 450 миль (понад 720 км), щоб завдати удару по нафтопереробному заводу "Роснефті" в Саратові на півдні Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти здійснили комбінований удар дронами і ракетами різних типів

Саратовський НПЗ є важливою частиною російської нафтопереробного сектора. Його потужності досягають рівня у сім мільйонів тонн нафти на рік. Це понад 2% загальних переробних можливостей РФ, що зосереджені на 30 великих підприємствах.

"Звісно, нафтопереробні заводи можна відремонтувати. Але не тоді, коли вони продовжують вибухати", - вказано у матеріалі.

Така серія ударів по російській нафтовій інфраструктурі вже фіксується не вперше. Минулого місяця Україна атакувала об'єкти в Саратові, Волгограді, Ростові та Краснодарському краї, завдаючи значних збитків.

Ускладнює ремонтні роботи швидкість дронів. Компанії РФ втрачають ресурси для збільшення видобутку та експорту нафти. Так, найбільший російський виробник нафти "Роснефть" оголосив про те, що може відмовитися від планів модернізації.

У Генштабі підтвердили атаку на "Саратовський нафтопереробний завод". У ніч проти 11 лютого ЗСУ було уражено відповідний об'єкт.

Зараз ви читаєте новину «У Forbes назвали наслідки ударів по НПЗ в РФ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути