Ексклюзиви
субота, 20 липня 2024 10:08

Трамп зможе допомогти закінчити війну в Україні - Борис Джонсон

Трамп зможе допомогти закінчити війну в Україні - Борис Джонсон
Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон зустрівся із кандидатом у президенти США Дональдом Трампом. Фото: x.com/BorisJohnson

На думку колишнього прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, Дональд Трамп у разі перемоги на президентських виборах у США зможе допомогти закінчити війну в Україні.

Колишній президент усвідомлює, що поразка може мати величезні довгострокові наслідки для США та всього світу. Про це Джонсон написав у своїй колонці для Daily Mail.

За словами Джонсона, після розмови з Трампом цього тижня він як ніколи переконаний, що той має силу, аби врятувати Україну. Британський експрем'єр вважає, що Трамп розуміє реальність: "поразка України буде величезною поразкою для Америки". Йдеться не лише про зникнення свободи і демократії, а й про поневолення українського народу.

"Я вірю, що Трамп може покласти війні край - на правильних умовах для України і Заходу. Я підкреслюю, що не можу бути впевненим, що саме він зробить у разі обрання. Але це те, що він може зробити", - зазначив Джонсон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський і Трамп домовилися про особисту зустріч: деталі розмови

Він впевнений, що Трамп міг би багато чого зробити для світу, в якому російський диктатор Володимир Путін "буде остаточно переконаний, що майбутнє України - це майбутнє вільної, суверенної і незалежної європейської країни".

"Протягом останніх двох років ми постійно бажали українцям мети - перемоги, не даючи їм при цьому засобів. Трамп міг би просто зробити те, що для нього є природним - припинити бюрократичну тяганину і зволікання; дати українцям необхідні дозволи; а потім, коли Путін знову буде відкинутий назад, він міг би запропонувати угоду", - написав Джонсон.

Він вважає, що Путіну доведеться відступити принаймні до кордонів, що передували вторгненню у 2022 році. А щоб уникнути майбутніх конфліктів і невизначеності, "решта України" повинна бути визнана вільною країною, здатною обирати свою долю в ЄС і НАТО.

На думку Джонсона, перемога України у війні з РФ - це шлях до кращих відносин з Росією. За його словами, існують всілякі стимули, які можуть спрацювати з Путіним. Зокрема, лідер Кремля "зможе заявити, що "спеціальна військова операція" - так зване вторгнення - була успішною, і що він "денацифікував Україну", а для російськомовних можуть бути передбачені особливі заходи захисту.

"Перш за все, з Трампом у Білому домі існує реальна перспектива певного глобального зближення з Росією, а з Путіним - повернення до тих часів, коли Росія була поважним партнером G8. Але є лише один спосіб досягти такого результату - через силу. Вашингтон під керівництвом Трампа повинен буде показати, що міжнародні кордони повинні поважатися, і що радянську імперію не можна відновити силою", - написав Джонсон.

При цьому він наголосив, що якби Трамп був у Білому домі, Путін не був би "настільки безрозсудним і злочинним, щоб вторгнутися в Україну".

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, відомий своєю підтримкою України, нещодавно зустрівся з кандидатом в президенти США Дональдом Трампом.

Джонсон заявив, що американський політик перебуває у гарній формі після нападу на нього під час передвиборчого мітингу.

Зараз ви читаєте новину «Трамп зможе допомогти закінчити війну в Україні - Борис Джонсон». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути