Світова спільнота активно звинувачує Росію у звірствах, які чинять поурядові сирійські сили в передмісті Дамаска – Східній Гуті.
Із відповідною заявою виступила у Вашингтоні речниця Державного департаменту США Хезер Науерт, передає "Укрінформ".
"Від рук сирійського режиму загинули жахливою смертю понад 400 цивільних. І, як ми всі знаємо, його підтримує не лише Росія, але й Іран. Варто нагадати, що Росія несе унікальну відповідальність за те, що там відбувається. Без Росії, яка підтримує Сирію, звичайно би не було цього розгрому й цих смертей", - сказала Хезер Науерт.
Переговори з питань сирійського врегулювання в Астані, ініційовані Росією, Іраном і Туреччиною.
"Ситуація навколо Східної Гути підтверджує провал процесу в Астані, і саме тому уряд Сполучених Штатів, як і багато інших країн, виступають за Женевський процес як найкращий шлях, що зрештою приведе до миру і, в кінцевому рахунку, до політичного рішення в Сирії", - каже Науерт.
За її словами, режим Асада за підтримки Росії морить голодом людей та стоїть на заваді гуманітарної допомоги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія заблокувала резолюцію Радбезу ООН по Сирії
Канцлер Німеччини Анґела Меркель також закликала припинити кровопролиття в Сирії, повідомляє DW.
"Ми маємо зробити все, що в наших силах, щоби покласти край цій різанині", - заявила Меркель, адресуючи свої слова і союзникам режиму Асада, Ірану та Росії. - Те, що ми бачимо, жахливі події в Сирії, боротьбу режиму не з терористами, а проти власного народу, убивство дітей, знищення лікарень, це все є різаниною, яка заслуговує на осуд".
Від учора у світі почалися громадянські акції з вимогами припинити геноцид у Східній Гуті. У Лондоні влаштували мовчазний протест.
Дамаск і Москва заперечують бомбардування цивільних районів і звинувачують повстанців у тому, що ті використовують мирних жителів як живий щит, пише Reuters. Росія звично заблокувала резолюцію ООН, запропоновану Швецією і Кувейтом, щодо 30 денного припинення вогню в Гуті. Ситуацію назвали "наслідком масового психозу ЗМІ". Це вже 10 вето РФ на сирійські резолюції ООН.
Але 22 лютого проурядові сирійські ЗМІ повідомили, що російські бойові літаки і радники "приєдналися до битви". У Сирію прибули чотири винищувачі Су-35 і літак дальнього радіолокаційного виявлення й управління А-50. Маршрут пролягав над акваторією Каспійського моря і через повітряний простір Ірану та Іраку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Сирії підбили літак військ Асада
Didn't see that coming!!#RuAF deployed today few numbers of their fifth generation fighter jet the Su-57 in #Khmemeim #Syria
Along with
4 Su-35
4 Su-25
1 A-50U pic.twitter.com/2W9ZLPNAOs
— Wael Al Hussaini (@WaelAlHussaini) 21 февраля 2018 г.
Нова техніка може бути використана для бомбардування району Східна Гута, за даними сирійських активістів. В інтернеті опублікована фотографія, яка зроблена під час посадки на Хмеймімі.
Exclusive#Russia deploying its brand new fifth generation fighter jet the Su-57 in #Khmemeim AB #Syria
— Wael Al Hussaini (@WaelAlHussaini) 21 февраля 2018 г.
2 Su-57
4 Su-35
4 Su-25
1 A-50U were deployed in the #RuAF AB in Latakia/Jableh today pic.twitter.com/MA4NIKyMW7
"Після всіх цих кадрів, що надійшли зі Східної Гути за останні 72 години, якщо це не переконає членів Ради Безпеки ООН, держав Ради, у необхідності припинення вогню, чесно кажучи, ми не знаємо, що тоді їх переконає", — сказав координатор гуманітарної допомоги ООН щодо кризи в Сирії Панос Моумцис.
За його словами, близько 390 тисяч цивільних бояться виходити зі своїх будинків, а вода, продукти харчування і електрика закінчилися. В одній з областей 80% людей жили у підвалах, пише Reuters.
"Таке відчуття, що ніхто не слухає, що немає реакції, політичної сили та можливості вплинути, зупинити різкий наступ".
Також Моумцис підкреслив, що для вирішення цієї проблеми ООН потребує $3,5 млд на 2018 рік, однак план фінансується лише на 5%.
Сирійська Гута – це найбільший бастіон повстанців. У місті проживає близько 400 тисяч людей. Облога триває з 2013 року.
З кінця минулого тижня російська авіація щодня завдає близько 80 ударів, до 30 ударів завдає авіація Асада, щодня в населені майже 200 тисячами мешканців квартали Східної Гути випускають більше 200 реактивних ракет, вбиваючи при цьому від 80 до 150 цивільних мешканців. Лише за останні 4 доби вбито щонайменше 500 та поранено до 1400 цивільних осіб.
Коментарі
1