Ексклюзиви
пʼятниця, 25 серпня 2023 22:01

США таємно домовились з Іраном, щоб нашкодити Росії – ЗМІ

США таємно домовились з Іраном, щоб нашкодити Росії – ЗМІ
Ірану дозволили продавати більше нафти. Фото: Pexels

США таємно домовились з Іраном неофіційно зняти з нього частину санкцій.

Завдяки цьому іранська нафта змогла активніше виходити на світовий ринок і потіснити російську нафту, пише Bloomberg.

"Місяці таємної дипломатії між двома країнами привели до прогресу в обміні полоненими, розблокуванні заморожених активів і, можливо, навіть у збагаченні Іраном урану. Здається, вони також досягли неофіційної домовленості щодо потоків нафти", – йдеться у статті.

Анонімні офіційні особи США розповіли журналістам, що певні санкції щодо продажу нафти послабили. В Ірані відновили видобуток до найвищого рівня з моменту введення заборони п'ять років тому. Зараз він постачає до Китаю найбільше сирої нафти за останні 10 років. Іранські чиновники переконані, що будуть перекачувати ще більше.

Завдяки цьому на світовому ринку знизились ціни. Це може бути вигідним для президента США Джо Байдена, якому належить почати передвиборчу кампанію.

"Це традиційна гра в енергетичну дипломатію: укладати угоди, щоб отримати додаткові барелі. Економічні інтереси США та Ірану збігаються, коли справа доходить до збільшення кількості барелів на ринку", – сказала очільниця глобальної товарної стратегії RBC Capital Markets LLC Хеліма Крофт.

США не будуть терпіти, якщо іранську нафту купуватимуть партнери, серед яких Південна Корея, Японія чи європейські країни. Але там не проти розширення продажів у Китай.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська нафта пробила "цінову стелю". Окупанти у липні заробили $15 млрд

Тегеран пропонує Пекіну великі знижки, щоб конкурувати з російською нафтою. Трейдери кажуть, що два основних сорти в Ірані зараз торгуються зі знижкою до марки Brent понад 10$ за барель.

Іран змушений конкурувати з Росією за "тіньовий флот" старих танкерів, бо "білі" перевізники через санкції не можуть співпрацювати з ним. Експерти мають сумнів, що Росії та Ірану вистачить на двох усього тіньового флоту, що доступний на ринку.

На початку липня 2022 року країни "Великої сімки" домовилися знизити ціни на російську нафту завдяки "ціновій стелі".

3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні $60 за барель. А вже 5 грудня рішення набуло чинності.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні $60 за барель.

Зараз ви читаєте новину «США таємно домовились з Іраном, щоб нашкодити Росії – ЗМІ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути