Конгрес США відмовився вводити санкції проти російського трубопроводу "Північний потік-2" та російських фізосіб, підозрюваних у порушенні прав людини.
Про це йдеться у заяві процедурного комітету Палати представників Конгресу США. повідомляє ТСН.
Санкції проти "Північного потоку-2", які збиралися закласти до оборонного бюджету США на 2022 рік, прибрали з узгодженого проєкту.
"Законопроєкт Палати представників містив положення, яке наказувало президентові запровадити санкції щодо "Північного потоку-2". Виправлення Сенату не містило аналогічного становища. Угода не включає це положення", - сказано в документі.
Конгрес США також відмовився запроваджувати санкції проти російського держборгу та російських фізосіб, підозрюваних у порушенні прав людини. Раніше в оборонному бюджеті було положення щодо запровадження таких санкцій, але Сенат відхилив його.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В США пригрозили Росії наслідками у разі вторгнення в Україну
Водночас узгоджений проєкт передбачає $4 млрд на ініціативу військового стримування Росії та $300 млн на військову підтримку України. У документі сказано, що він "включає $4 млрд на Європейську ініціативу стримування (EDI) та додаткові інвестиції для цілей EDI". Ця сума на $569,8 млн більша, ніж запит Білого дому.
Проєктом також передбачено "$300 млн на ініціативу сприяння безпеці України, яка забезпечує підтримку та сприяння українським збройним силам, — збільшення порівняно з бюджетним запитом у $250 млн".
Крім того, Сенат підтримав ініціативу продовжити заборону на діяльність тих, хто визнає суверенітет Росії над Кримом.
У Білому домі повідомили перші подробиці про відеодзвінок президента США Джо Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним. Президенти обговорили низку тем у відносинах США і Росії. Байден висловив стурбованість російськими військовими діями на кордоні з Україною, кібернетичними та регіональними проблемами.
Коментарі