На цьому етапі російсько-української війни Сполучені Штати Америки визнають потребу України в ракетах великої дальності.
Але дискусія між Вашингтоном і Києвом щодо постачання таких ракет триває. Про це заявив заступник міністра оборони США з питань політики Колін Кал на брифінгу в Києві 16 січня, передає Gazeta.ua.
Він зазначив, що важливо говорити не про конкретний тип далекобійних ракет, а про прохання України надати зброю, яка здатна досягати дальніх цілей загалом.
"Не вдаючись у подробиці, я сказав би, що ми визнаємо цю вимогу (щодо далекобійних ракет. – Gazeta.ua) на поточному етапі, і нам потрібно подумати, як допомогти Україні подолати цей виклик", – сказав американський чиновник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США готуються передати Україні нові ракети із радіолокаційним наведенням – Politico
Він також розповів про ситуацію з американськими танками Abrams для України.
"Це складне й дороге обладнання, яке важко утримувати, тому незрозуміло, чи вони є найкращою відповіддю", – сказав заступник.
США продовжать дискусії щодо типів і кількості західних танків, які необхідні Україні, додав заступник.
Україна не раз просила США передати далекобійні ракети ATACMS. У вересні торік головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний спрогнозував новий етап війни з Росією після деокупації Криму і пояснив, чому Україні потрібні далекобійні ракети.
Тоді ж міністерство закордонних справ Росії заявило, що США визнають "безпосередньою стороною конфлікту" в Україні, якщо ті вирішать надати Києву ракети більшої дальності. Мовляв, Вашингтон "перетне червону лінію", надавши Україні такі ракети.
Держдеп відреагував на це. Заявив, що надають Україні зброю для захисту територіальної цілісності від російської агресії.
США навряд чи найближчим часом поставлятимуть Україні далекобійні ракетні системи ATACMS, попри успішні контрнаступальні дії української армії. Причиною назвали те, що ситуація на полі бою поки що не змінилася настільки, щоб говорити про різку зміну стратегії підтримки України, писало СNN у вересні.
Коментарі