Рішення Російської православної церкви про припинення євхаристичного спілкування із Константинопольським патріархатом матиме наслідки як для священиків, так і для пересічних віруючих двох церков.
"У практичному плані це означає, що ми не зможемо здійснювати спільні богослужіння з Константинопольським патріархатом, наші архієреї і священики не зможуть брати участь у здійсненні спільних літургій з ієрархами, священиками Константинопольського патріархату, а миряни не зможуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату", — розповів голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон виданню "Газета.ги".
Також православні росіяни не зможуть молитися в храмах на горі Афон у Греції, сказав речник патріарха Московського і всієї Русі Кирила Олександр Волков, передає ТАСС.
За його словами, Афон — це канонічна територія Константинопольського патріархату "з усіма наслідками, що з цього витікають". Волков пояснив, що поки відносини між двома церквами не зміняться, віруючі РПЦ не зможуть причащатися або брати участь у богослужіннях у храмах Константинопольського патріархату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РПЦ повністю розриває відносини з Константинополем - Синод прийняв рішення
15 жовтня Синод Руської православної церкви ухвалив рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Відповідне рішення прийняли на засіданні Синоду РПЦ у Мінську.
За словами представника РПЦ Іларіона, це було "вимушене рішення". Але іншого Священний синод РПЦ не міг ухвалити, оскільки "до цього вела уся логіка останніх дій Константинопольського патріархату", які, на думку РПЦ, є "беззаконними і канонічно нікчемними".
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві. Також зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.
Коментарі