Конфлікт між фінансистом групи "Вагнера" Євгеном Пригожиним і колишнім "міністром оборони" так званої ДНР Ігорем Гіркіним (Стрєлковим) викриває нову сферу конкуренції між російськими націоналістичними групами.
Обидві змагаються за політичний вплив у Росії. Таку думку висловили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у новому звіті.
У ISW вважають, що Пригожин і Гіркін – обидва критики ведення війни президентом Росії Володимиром Путіним. Імовірно, змагаються за вплив і опіку серед провійськових політиків, розчарованих ходом війни.
Водночас атаки Пригожина проти Гіркіна може піти на користь Путіну, допускають експерти.
Пояснюють: Пригожин дуже помітний у російському інформаційному просторі, і багато військових блогерів у відповідь на цю перепалку звинуватили Гіркіна у відсутності бойового досвіду і боягузтві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США запровадили санкції проти ПВК "Вагнера": подробиці
"Пригожин, можливо, намагався підірвати авторитет Гіркіна, щоб отримати вплив у націоналістичному просторі, одночасно, але не обов'язково навмисно, дискредитуючи одного з найвідоміших критиків Путіна", – йдеться у звіті.
У ISW припустили, що Пригожин, ймовірно, намагається максимізувати свій вплив, щоб уникнути долі Гіркіна, якого Кремль змістив з "посад" після того, як його бойовики відступили зі Слов'янська і його причетності до збиття літака рейсу 17 Малайзійських авіаліній у липні 2014-го.
В інституті вказують і на те, що американське міністерство фінансів оголосило про нові санкції, спрямовані проти глобальної мережі підтримки групи "Вагнера", ймовірно, у відповідь на відновлення зусиль групи "Вагнера" щодо операцій за межами України.
Про який конфлікт йдеться між Євгеном Пригожиним і Ігорем Стрєлковим йдеться.
Напередодні власник "Вагнера" запросив ексватажка донецьких бойовиків приєднатись до його війська в Україні. Пригожин каже, що вирішив прийняти Гіркіна у ПВК незважаючи "на вкрай негативне ставлення" до нього. У відповідь Стрєлков запропонував обговорити пропозицію.
Коментарі