Про наміри включити Румунію та Болгарію до Шенгенської зони заявив президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.
Він виступив зі щорічним звітом у Європарламенті, передає "Європейська правда".
"Якщо ми хочемо зміцнити наші зовнішні кордони, то зараз саме слушний час зробити Румунію та Болгарію членами Шенгенської зони", - сказав Юнкер під оплески євродепутатів.
Хорватія також повністю заслуговує на членство в Шенгенській зоні, як тільки будуть виконані всі необхідні вимоги, додав президент Єврокомісії.
Румунія та Болгарія вже кілька років претендують на вступ до Шенгену, але з їхнім членством не погоджуються деякі країни ЄС. Заявляють про недоліки у боротьбі з корупцією.
Хорватія з 2011 року є країною-кандидатом, але для приєднання до угоди необхідне одностайне рішення всіх країн-членів.
Словенія заявила, що блокуватиме вступ Хорватії до Шенгену через територіальний спір у Піранській затоці.
Хорватія має територіальні суперечки з усіма сусідами, окрім Угорщини, а тому не хоче створювати прецедент із добровільною відмовою від своєї території.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюзу пропонують зробити "військову Шенгенську зону"
Якщо Хорватія поступиться у прикордонному спорі зі Словенією, це може підштовхнути до агресивніших дій Сербію, яка намагається пересунути на свою користь межу держави на Дунаї.
Це зробить впевненішими в собі боснійців, що намагаються перешкодити будівництву Хорватією моста через Неумську затоку. Це єдиний вихід Боснії та Герцеговини до моря.
Це також примусить Чорногорію замислитися щодо морських та сухопутних кордонів біля хорватського півострова Превлака в Которській бухті.
До Шенгенської зони входять 26 європейських держав, що приєдналися до однойменної угоди, підписаної в селі Шенген (Люксембург) 1985 року. У плані міжнародних подорожей Шенгенська зона діє подібно до єдиної держави з прикордонним контролем на зовнішньому кордоні - при в'їзді та виїзді із зони, але без прикордонного контролю на внутрішніх рубежах держав, що входять у цю зону.
Коментарі