Росія, скоріш за все, готує провокації у Придністровському регіоні Молдови.
Таким чином РФ має на меті дестабілізувати країну та зашкодити євроінтеграційним зусиллям Кишинева. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
За даними аналітиків, Москва, ймовірно, зараз встановлює інформаційні умови для такої операції у невизнаному Придністров'ї. Зокрема, про це свідчать заяви російської Служби зовнішньої розвідки від 23 грудня про те, що президентка Молдови Майя Санду нібито "готує план військової операції в Придністров'ї". Російська сторона заявляє, що ця молдовська військова операція начебто "може призвести до війни".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Молдові висловили ноту Росії через втручання у вибори
Російські розвідники озвучували також непідтверджені дані про те, що під час зустрічі з керівництвом енергетичної безпеки Молдови Санду начебто закликала уряд "розробити план встановлення контролю над Придністров'ям і ліквідації російської присутності в регіоні".
Один з "воєнкорів", пов'язаний з російським військовим відомством поширював такі розповіді та "натякав", що Санду начебто планує атакувати Придністров'я "у відповідь на припинення РФ транзиту газу через Україну". Російський блогер навіть називав можливе місце такої фейкової атаки - Кучурганську електростанцію, розташовану в Придністров'ї.
Водночас керівник апарату Санду Андріан Балутел спростував заяви російської розвідки, та заявив, що Молдова не готує ніяких військових операцій у Придністров'ї. Він назвав російські твердження "серйозною та небезпечною дезінформацією, покликаною посіяти паніку та недовіру".
Прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан назвав претензії з боку російської СЗР частиною "гібридної війни" Кремля. Офіційний Кишинів повторив, що Кремль намагається дестабілізувати Молдову.
В ISW зазначають, що Кремль постійно використовував газовий та енергетичний шантаж у спробах дестабілізувати внутрішню ситуацію в Молдові. Експерти вважають, що РФ, можливо, використовує відмову України продовжити угоду про транзит газу "для поширення паніки та недовіри в молдовському суспільстві до прозахідного уряду Санду".
"Однак Кремль також може ставить інформаційні умови для операції під фальшивим прапором у Придністров'ї", - додали в ISW.
У Молдові 16 грудня почав діяти режим надзвичайної ситуації в енергетичному секторі. Він триватиме протягом 60 днів.
Це дасть змогу владі здійснювати низку заходів. Зокрема, йдеться про закупівлю газу та електроенергії у прискореному режимі, залучення коштів для закупівлі енергоресурсів, застосування рішень в енергетичному секторі, відступаючи від законодавства.
Коментарі